Użytkownicy Galaxy S III na pewno dobrze wspominają drugi dzień Świąt, bo to właśnie wtedy pojawiła się oficjalna aktualizacja dla ich smartfonów, wprowadzająca system Android w wersji 4.3 Jelly Bean. Nowa wersja była przeznaczona dla komórek pochodzących prosto od producenta, dlatego ci, którzy zakupili telefon u operatora musieli obejść się smakiem. Zazwyczaj na aktualizacje brandowanych modeli musimy czekać nawet kilka miesięcy, ale wygląda na to, że będzie inaczej w przypadku Galaxy S III, przynajmniej z sieci T-Mobile.

galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean-t-mobile

Zgodnie z informacją, którą otrzymałem od T-Mobile, aktualizacja do Androida 4.3 Jelly Bean dla klientów, którzy zakupili Galaxy S III przeszła już wszystkie testy i zostanie udostępniona „w ciągu najbliższych kilku dni roboczych”. Informacja o dostępności aktualizacji powinna automatycznie pojawić się na belce z powiadomieniami, ale rzecz jasna jest to zależne od indywidualnych ustawień w telefonie. Dlatego też warto w przyszłym tygodniu co jakiś czas sprawdzać dostępność nowej wersji systemu.

Android 4.3 dla Galaxy S III w T-Mobile [źródło: galaktyczny.pl]
Android 4.3 dla Galaxy S III w T-Mobile [źródło: galaktyczny.pl]

Nie wiadomo jakie dodatki od operatora będzie zawierać Android 4.3 Jelly Bean, ale bardzo możliwe, że znajdziemy w nim ekran powitalny i kilka pre-instalowanych aplikacji (np. iBOA do zarządzania kontem). Aktualizacja dla modeli bez tzw. „brandu” ważyła niecałe 430 MB, ale rozmiar tej od T-Mobile może być nieco większy, ze względu na wspomiane przed chwilą dodatki.

Zobacz też: T-Mobile aktualizuje Galaxy S III do Androida 4.3 Jelly Bean!

Przypomnę, że sam Android 4.3 Jelly Bean wprowadza lekki powiew świeżości w systemie, poprawiając wydajność i stabilność funkcjonowania interfejsu użytkownika. Udoskonalono także opcje dotyczące zabezpieczeń i co najważniejsze, dodano obsługę zegarka Galaxy Gear. Jednak jak wynika z opinii niektórych użytkowników, nie do końca podoba im się działanie smartfonu na baterii i problem z niedziałającymi niektórymi funkcjami. Prawda jest jednak taka, że ile jest użytkowników, tyle będzie opinii, więc najlepiej poczekać na oficjalną aktualizację i samemu sprawdzić jej działanie. Więcej o aktualizacji możecie przeczytać w głównym wpisie, a także w zamieszczonych tam komentarzach.

Dajcie znać jak tylko Android 4.3 Jelly Bean zagości w Waszych „eS trójkach”.