W połowie grudnia ubiegłego roku Android 4.4.2 KitKat trafił na Galaxy S 4 Google Edition, a parę dni później pojawiła się informacja, że ta sama odsłona systemu pod koniec stycznia może zostać udostępniona dla standardowej wersji Galaxy S 4 i tabletofonu Galaxy Note 3. Coraz więcej wskazuje na to, że tak może się stać, bo w sieci zostało udostępnione testowe oprogramowanie z Androidem 4.2.2 KitKat dla tego pierwszego – Galaxy S 4.

Obecnie tylko garstka urządzeń pracuje pod kontrolą KitKat’a (głównie smartfony i tablety Nexus czy Motorola Moto G), do których niedawno dołączyły też tablety Galaxy NotePRO i TabPRO. Są to nowe urządzenia, które do sprzedaży trafią dopiero za kilka tygodni, więc siłą rzeczy musiały zostać zaprezentowane z najnowszą wersją systemu od Google. Wygląda jednak na to, że już niedługo urządzeń korzystających z najnowszej odsłony systemu od Google będzie więcej i to za sprawą dwóch wspomnianych we wstępie flagowców od Samsunga. W sieci pojawiło się testowe oprogramowanie z Androidem 4.4.2 KitKat dla jednego z nich, Galaxy S 4.

android-4-4-kitkat-galaxy-s4

Oprogramowanie zostało oznaczone jako I9505XXUFNA1 jest przeznaczone na region europejski (OXA), dla smartfonów Galaxy S 4 pochodzących z oficjalnej dystrybucji (wersja ze Snapdragonem). Wszyscy zainteresowani testami nowej wersji systemu mogą śmiało zainstalować (jest język polski), ale muszą pamiętać, że jest to oprogramowanie testowe, które może zawierać błędy. Nie mniej, jak twierdzi jeden z redaktorów serwisu SamMobile, po kilku dniach testów działa dosyć stabilnie, ale można trafić na kilka niedociągnięć.

Do głównych zmian można zaliczyć nowy wygląd ikon, które zostały umieszczone na przezroczystym pasku stanu. Są teraz jaśniejsze i bardziej czytelne. Jest też lekka poprawa wydajności co udało się zauważyć w benchmarkach, został poprawiony układ domyślnej klawiatury w orientacji poziomej, a na ekranie blokady pojawił się skrót do aparatu. To tylko niektóre zmiany w nowym systemie, dlatego jeśli doszukaliście się innych nowości, dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Model: GT-I9505
Kraj: Europa
Wersja systemu: Android 4.4 Jelly Bean
Lista zmian: 276328
Data kompilacji: Wtorek, 2 stycznia 2014
Kod: OXA
PDA: I9505XXUFNA1
CSC: I9505OXAFNA1
MODEM: I9505XXUFNA1

I9505XXUFNA1 (1,5 GB) – Pobierz

[nggallery id=186]

Oprogramowane można zainstalować na swoim telefonie za pomocą programu Odin, postępując zgodnie z instrukcją z Galaktycznego Poradnika. Jednak jeszcze raz uczulam, oprogramowanie jest testowe, więc wgrywacie je na własną odpowiedzialność.

źródło: SamMobile