Kiedy pojawiły się informacje o oprogramowaniu z Androidem 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 myślałem, że jego udostępnienie zajmie kilka dni. Wszystko dlatego, że system nie był wolny od błędów. Jak się jednak okazuje, chyba nie było aż tak źle, bo oprogramowanie parę chwil temu wyciekło do sieci. Mogę więc śmiało napisać, że jest testowy Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3!

Po tym jak testowy KitKat trafił do Galaxy S 4, podobna paczka z oprogramowaniem pojawiła się także dla najnowszego tabletofonu Samsunga – Galaxy Note 3. Wygląda więc na to, że koniec stycznia jako termin rozpoczęcia oficjalnego procesu aktualizacji do Androida 4.4.2 KitKat dla obydwu urządzeń jest jak najbardziej prawdpodobny. Zanim to się jednak stanie, możemy sprawdzić testowe oprogramowanie, które kilkadziesiąt minut temu trafiło do sieci.

android-4-4-kitkat-galaxy-note-3

Jak podaje SamMobile, oprogramowanie jest testowe i niemal w całości ukończone, co świadczy o tym, że ta wersja nie będzie znacząco różnić się od tej, która pojawi się podczas oficjalnej aktualizacji (poza kilkoma drobnymi poprawkami). Sam proces ma rozpocząć się już w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ale jak wiadomo aktualizacja będzie udostępniania stopniowo i póki co nie wiadomo kiedy przybędzie do Polski.

Oprogramowanie z najnowszym KitKat’em, które wyciekło do sieci zostało oznaczone jako N9005XXUENA6 i przeznaczone jest na Europę (jest język polski) dla smartfonów Galaxy Note 3 z oficjalnej dystrybucji. Zmiany w systemie są raczej kosmetyczne i podobne do tych, które mogliśmy zauważyć w 4.4.2 dla Galaxy S 4, ale co ciekawe paczka z oprogramowaniem dla Note’a 3 jest o około 200 MB lżejsza. Zmieniono wygląd ikon na belce powiadomień i dodano skrót do aparatu na ekranie blokady, a podczas odtwarzania muzyki etykiety albumów wyświetlane są na pełnym ekranie. Ponadto Galaxy Note 3 z nową wersją systemu nieco przyspieszył, co można zauważyć w programach testujących i podczas odblokowania urządzenia (działa o wiele szybciej). Mam też nadzieję, że wreszcie w tej wersji nie będziemy dostrzegać pasów podczas robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

[nggallery id=187]
– zrzuty ekranu pochodzą z serwisu SamMobile

Osoby, które chcą przetestować najnowszą wersję systemu Android na Galaxy Note 3, oczywiście mogą to zrobić, ale muszą pamiętać, że jest to oprogramowanie nieoficjalne i próba wgrania może skutkować utratą gwarancji. Zainteresowani powinni odwiedzić Pierwszy Galaktyczny Poradnik i wyposażyć się w najnowszą wersję programu Odin. Ja osobiście się wstrzymam, bo zmian jest niewiele, dla których nie warto poświęcać gwarancji 😉 Nie mniej, jeśli komuś się udało zainstalować, czekam na opinie w komentarzach poniżej.

Model: SM-N9005
Region: Europa
Wersja systemu: Android 4.4 KitKat
Lista zmian: 340325
Data kompilacji: Czwartek, 9 stycznia 2014
Kod: OXX
PDA: N9005XXUENA6
CSC: N9005OXXENA5
MODEM: N9005XXUENA2

N9005XXUENA6 (1,3 GB) – Pobierz

źródło: SamMobile

27 KOMENTARZE

  1. Ja ogólnie jestem zawiedziony zmianami. Zmiana ikonek na pasku powiadomień i dodanie ikonki aparatu w trybie blokady… no naprawdę… żal …

  2. No Mnie właśnie jakaś aktualizacja się ściąga, mówicie że nie warto ? Faktycznie małe te zmiany jak tylko dodany aparat i inne ikonki.

  3. Zmiany w ustawieniach aparatu.iso,licznik jakis do czego nie wiem i zmiana rozdzielczości odtwarzanego filmiku nagraywanegocw trybie slow motion.

  4. Witam. A jak ściągnęli cie to oprogramowanie bo u mnie w aktualizacji pokazuje cały czas że mam najnowszą wersję oprogramowania. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj