Galaxy Gear jest pierwszym smartwatch’em Samsunga, który niestety nie jest pozbawiony wad. Obok ograniczonej kompatybilności można wymienić też wysoką cenę jaką zegarek miał w dniu premiery, bo trzeba przyznać, że 1199 złotych za ten gadżet do najniższych kwot nie należało. Na szczęście najnowsze doniesienia wskazują na to, że druga generacja Gear’a może być tańsza.

Samsung Galaxy Gear 2 jest jeszcze sporą niewiadomą. Chodzą słuchy, że 2. generacja smartwach’a zadebiutuje razem ze smartfonem Galaxy S 5 na targach MWC 2014 w Barcelonie, ale inne wskazują na bardziej odległą premierę. Jakby nie było, nowy osobisty gadżet od Samsunga ma posiadać wygięty, OLED’owy wyświetlacz, bardziej atrakcyjny wygląd i jak wynika z najnowszych informacji,być może będzie miał niższą cenę na start w porównaniu do pierwszego Galaxy Gear.

Jak się okazuje, Samsung rozważa obniżenie sugerowanej ceny zegarka Galaxy Gear 2. Mówi się, że będzie to kwota poniżej 299 dolarów, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Czekamy zatem na barcelońskie targi, bo zapewne tam dowiemy się wiecej szczegółów.

przez: SamMobile