Już jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że przyszły flagowiec Samsung Galaxy S 5 będzie dostępny w dwóch wariantach. Wersje będą różnić się między sobą przede wszystkich tworzywem z jakiego zostanie wykonana obudowa i rozdzielczością ekranu. Taki stan rzeczy jest coraz bardziej prawdpodobny, co potwierdzają koreańskie media, ale jak się okazuje, wersja z wyświetlaczem QHD niekoniecznie zostanie zaprezentowana na zbliżająceh się gali Mobile UNPACKED.

Jak wynika z najświeższego raportu ETNews, Samsung Galaxy S 5 faktycznie może być dostępny w dwóch odsłonach, choć ta druga z ekranem QHD (2560 x 1440 pikseli), mocniejsza i bardziej premium zostanie wypuszczona dopiero za kilka miesięcy. Co więcej, panel w tym modelu ma mieć mniejszą, 5,1-calową przekątną, co jeszcze bardziej wpłynie na wyrazistość obrazu przez większe zagęszczenie pikseli (będzie ok. 576 ppi).

Raport z Korei wskazuje także na to, że na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, Samsung przedstawi tylko wersję „standardową”, gdzie zastosowano 5,25-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD. Podobno taka decyzja została podjęta z powodu problemów z optymalizacją oprogramowania pod większą rozdzielczość ekranu.

W sumie byłbym zadowolony jeśli powyższe informacje okazałyby się prawdą. Przede wszystkim dlatego, że rozdzielczość FullHD przy około 5-calowym ekranie w zupełności wystarcza, bo wówczas upakowanie pikseli przekracza 400 punktów na cal. Druga kwestia to bateria, która byłaby mocno obciążana przez ekran 2K, a ostatnia i chyba najważniejsza to dostosowanie aplikacji pod taką rozdzielczość. A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

źródło: ETNews, przez SamMobile