Wszyscy czekają na premierę Samsunga Galaxy S 5 na sklepowych półkach, a szczególnie zainteresowani są Ci, którzy planują jego zakup. Smartfon ma pojawić się w sprzedaży w połowie przyszłegto miesiąca, ale nadal nie wiemy, jaka będzie jego oficjalna cena. Co prawda trochę światła na cenę rzuciły pierwsze zagraniczne oferty pre-order, ale to nie to samo. Niektóre dane wskazują jednak, że Galaxy S 5 może być droższy od poprzednika.

Samsung Galaxy S 5 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 5 [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy S 4 w dniu swojej sklepowej premiery był do zdobycia za 2799 złotych i dodatkowo, każdy kto zdecydował się na jego zakup otrzymał oryginalne etui S View Cover. Był też okres, gdzie poprzedni flagowiec Samsunga miał „cenówkę” z kwotą o 100 złotych wyższą, a źródłem tej ceny był internetowy sklep Redcoon. Tym razem, po premierze Galaxy S 5 sklep ponownie daje o sobie znać i wycenia najnowszego smartfona Samsunga.

Galaxy S 5 oczywiście nie jest jeszcze fizycznie dostępny, ale pojawił się w ofercie sklepu Redoon i został wyceniony na 2999 złotych w przypadku koloru białego, niebieskiego i złotego i aż 3050 złotych za wariant czarny. To bardzo wysoka kwota, która może niektórych zniechęcić i która przeczy wcześniejszym doniesieniom, że Galaxy S 5 będzie tańszy „na starcie” od swojego prekursora.

Cena Samsunga Galaxy S 5 [źródło: Redcoon]
Cena Samsunga Galaxy S 5 [źródło: Redcoon]

Warto jednak wspomnieć, że nadal nie jest to oficjalna cena podana przez producenta. Sklep Redcoon czasami zawyża ceny nowych produktów, więc bardzo możliwie, że Galaxy S 5 ostatecznie będzie nieco tańszy. Patrząc na sytuację jaka miała miejsce z Galaxy S 4, stawiam, że za „Piątkę” przyjdzie nam wyłożyć z portfela około 2799-2899 złotych. A jak Wy uważacie? Ile będzie kosztował topowy smartfon Koreańczyków?

[poll id=”8″]

źródło: Redcoon