Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się Samsunga Galaxy S 5 w sprzedaży na naszym rynku. Premiera ma odbyć się już w połowie przyszłego miesiąca, ale już teraz kilka sklepów zapowiedziało go w swojej ofercie. Dwa dni temu pisałem o nieoficjalnych cenach, które wypłyneły do sieci za sprawą sklepu Redcoon. Dzisiaj ponownie wracam do tematu, bo wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy oficjalną cenę nowego flagowca Samsunga.

Pierwsze wyceny Samsunga Galaxy S 5 wskazywały, że potencjalny nabywca będzie musiał wyjąć ze swojego portfela od 2999 do 3050 złotych, co było uwarunkowane od koloru urządzenia. Jest to niemal taka sama kwota jaką w dniu premiery trzeba było przeznaczyć na Galaxy Note 3, smartfon o wiele bardziej funkcjonalny i zazwyczaj droższy niż smartfony z serii Galaxy S. Trzeba jednak zaznaczyć, że źródłem tych cenowych rewelacji był sklep Redcoon, który często zawyżał premierową kwotę nowych urządzeń.

Samsung Galaxy S 5 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 5 [źródło: Samsung]

Najnowsze informacje wskazują, że Galaxy S 5 będzie kilkaset złotych tańszy „na start”. Jak podaje Robert na swoim blogu, najnowszy flagowiec koreańskiego producenta będzie dostępny w kwocie 2799 złotych, czyli podobnie jak jego poprzednik, Galaxy S 4. Cena jest na 99% oficjalna, choć autor nie chce zdradzić kto lub co jest źródłem tej informacji.

W każdym razie cena Galaxy S 5 na poziomie 2799 złotych nie powinna nikogo dziwić, bo jest to najnowszy smartfon Koreańczyków z flagowej serii. Dla porównania, Xperia Z2 od Sony została wyceniona na tą samą kwotę. Większość z Was deklarowała niższą cenę (2699 złotych), a 19% głosujących było za ceną, która będzie tą oficjalną.

[poll id=”8″]

źródło: RobertNawrowski