Pewnie myśleliście, że TOP 5 aplikacji na luty  już się nie pojawi. Jednak z drobnym opóźnieniem udało mi się znaleźć kilka fajnych i dobrze wyglądających aplikacji, które sprawią, że użytkowanie Waszego smartfona będzie jeszcze bardziej komfortowe. Dobra, koniec tego przynudzania na wstępie, czas przejść do pierwszego programu jaki znalazł się na liście.

1. Sliding Explorer

Szukaliście, bądź też szukacie idealnego i ładnie prezentującego się menadżera plików? Sliding Explorer jest dość prostą aplikacją do tego typu zastosowania, ale nie oznacza to, że jest bezużyteczną. Po uruchomieniu możemy dostrzec ekran ze wszystkimi plikami, które są podzielone na różne katalogi. Z prawej strony możemy wysunąć pasek, dzięki któremu będziemy mogli przełączać się między katalogami znajdującymi się na naszej karcie microSD lub pamięci wewnętrznej urządzenia

[nggallery id=321]

Co ciekawe, deweloper daje nam możliwość wyboru kilku motywów aplikacji między innymi jasny, ciemny oraz klasyczny, będący połączeniem białego i niebieskiego koloru interfejsu. Sliding Explorer jest dostępny w Sklepie Play za darmo.

Pobierz Sliding Explorer

2. Talon For Twitter

Tak wiem, że to kolejny klient Twittera, który prezentuje Wam w moich zestawianiach, ale jest to spowodowanie tym, że wciąż poszukuję tego idealnego i chyba właśnie w końcu go znalazłem. Przechodząc do samego programu, muszę przyznać, że prezentuje się wprost przepięknie. Z prawej strony mamy możliwość wysunięcia paska z miniaturą naszego profilu oraz zakładkami takimi jak tweety, interakcje itd. Ciekawą opcją jest zmiana motywu, która nie ogranicza się jedynie do kilku kolorystyk zaproponowanych przez dewelopera i mamy możliwość pobrania innych z Google Play.

[nggallery id=322]

Talon posiada również powiadomienia w czasie rzeczywistym, które niestety nie zawsze działają. Jest to jedyna i chyba największa wada tej aplikacji. Program możecie obecnie pobrać za 6,03 złotych.

Pobierz Talon For Twitter

3. Notes Reborn

Jeśli szukacie ciekawie wyglądającej aplikacji do notatek, to Notes Reborn może przypaść Wam do gustu. Sam program jest bardzo prosty w obsłudze i jest stylizowany na aplikację Google Keep, którą zapewne świetnie znacie. Jak w większości nowo powstałych aplikacji, mamy możliwość wysunięcia z prawej strony dodatkowych opcji takich jak foldery z naszymi notatkami, ustawienia oraz informacje o programie oraz jego autorze. Ustawienia Notes Reborn pozwalają nam jedynie na wybranie rozmiaru czcionki oraz wybór czy klawiatura ma być wysuwana wraz z otwarciem aplikacji. Największą wadą tego programu jest brak możliwości połączenia z jakimkolwiek kontem. Notes Reborn możecie pobrać za darmo.

[nggallery id=323]

Pobierz Notes Reborn

4. EvolveSMS

Znudziła się Wam standardowa aplikacja SMS/MMS lub Hangouts i rozglądacie się za ciekawą alternatywą? EvolveSMS zostało stworzone przez to samo studio deweloperskie co Talon, którego opisywałem powyżej. Tak samo jak w przypadku Talona mamy możliwość doinstalowania osobnych motywów ze sklepu Play. Z prawej strony możemy wysunąć pasek z naszymi konwersacjami, ale możemy również przemieszczać się między nimi za pomocą gestu przesunięcia w prawo lub w lewo. W ustawieniach możemy wybrać odpowiedni dla nas rozmiar czcionki, ustawić tryb nocny lub zarządzać zdjęciami kontaktów. EvolveSMS jest bezpłatną aplikacją dostępną w sklepie Play.

[nggallery id=324] 

Pobierz EvolveSMS

5. Menadżer urządzeń Android

 Pewnie zastanawiacie się dlaczego aplikacja Google znalazła się w tym zestawieniu, ale jest to spowodowane jej funkcjonalnością. W prostym tłumaczeniu menadżer urządzeń służy do odnajdowania naszego smartfona bądź tabletu na mapie i w przypadku kradzieży urządzenia możemy je zdalnie wyczyścić z naszych danych lub zablokować hasłem. Co więcej, aplikacja oferuje również możliwość aktywowania dźwięku, dzięki czemu łatwiej zlokalizujemy nasz zagubiony telefon w domu lub w pracy. Menadżer urządzeń jest za free.

[nggallery id=325]

Pobierz Menadżer urządzeń Android

I to by było na tyle. Poznaliście moje, nieco spóźnione zestawienie 5 najlepszych aplikacji na luty 2014. Mam nadzieję, że kolejne aplikacje jakie pokazałem spodobają się Wam i usprawnią Wasze codzienne użytkowanie smartfona lub tabletu. Tymczasem muszę zacząć poszukiwania kolejnych ciekawych programów, które zaprezentuje w przyszłym TOP 5, pewnie jeszcze w tym miesiącu. Zapraszam Was również do obejrzenia do mojego filmu, który prezentuje opisane przeze mnie aplikacje.