Samsung Galaxy S 5 pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat i nowej nakładki, która została mocno odświeżona. Większość aplikacji i usług jak chociażby S Health czy S Voice została udoskonalona zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności, o czym mogliśmy się przekonać jeszcze kilka dni przed premierą flagowca. Dzisiaj dotarły do nas informacje, że aplikacja S Voice została wyciągnięta z Galaxy S 5 i jest gotowa do pobrania.

S Voice to osobisty asystent telefonu, który umożliwia nam wydawanie komend głosowych, czyli innymi słowy, umożliwia obsługę telefonu za pomocą głosu. Usługa po raz pierwszy zagościła w Samsungu Galaxy S III i miała być niejako odpowiedzią na Siri od Apple. Z każdym kolejnym flagowcem była coraz bardziej udoskonalana. W Galaxy S 4 dodano obsługę większej ilości komend głosowych, a w Galaxy S 5 diametralnie zmienił się jej wygląd – jest bardziej płaski.

S Voice [źródło: galaktyczny.pl]
S Voice [źródło: galaktyczny.pl]

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chcą przetestować najnowszą wersję S Voice na swoim smartfonie. Warunek jest tylko jeden – trzeba mieć system Android w wersji 4.4.2 KitKat i dysponować Samsungiem Galaxy S 4 lub Galaxy Note 3. Wystarczy pobrać plik APK z poniższego linku, wrzucić go do pamięci wewnętrznej smartfonu i zainstalować (przed instalacją trzeba zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł). Trzeba jednak pamiętać, że ani nasza strona ani producent urządzenia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy i szkody wynikające z nieumiejętnego korzystania z programu.

Pobierz S Voice (25,67 MB)

źródło: SamMobile