Zbliża się rozpoczęcie sprzedaży Samsunga Galaxy S 5. Wiele osób już teraz myśli czy zmieniać swój smartfon czy jeszcze zaczekać. Jedno jest jednak istotne. Nowy Galaxy nie oznacza konfiguracji wszystkiego od nowa. Wystarczy jedna aplikacja i dotknięcie plecami jeśli posiadamy NFC.

Wszystko za sprawą aplikacji Samsung Smart Switch Mobile, o której pisaliśmy już w maju zeszłego roku. Ta darmowa aplikacja posiada ogromne możliwości i pozwala nam przetransportować niemal wszystkie dane z jednego smartfonu Galaxy na drugi. Wystarczy mieć tylko jeden z nowszych smartfonów Galaxy, zainstalowaną aplikację i opcjonalnie włączone NFC.

Nie ma również problemu jeśli nasz Galaxy nie posiada NFC. Wszystko możemy zrealizować za pomocą funkcji WiFi Direct. Dane jakie podlegają przetransferowaniu to między innymi kontakty, wiadomości, notatki i zdjęcia. Możemy sami zdecydować co chcemy przenieść na nowego Galaxy. Jeśli kontakty wolimy synchronizować przez konto Google, to nie ma z tym najmniejszego problemu.

Aplikację Samsung Smart Switch Mobile znajdziecie w Galaxy Apps lub w sklepie Google Play. Film publikowałem już jakiś czas temu, ale nadal jest jak najbardziej aktualny. Aplikację najlepiej jest pobrać bezpośrednio na telefonie, zarówno tym, z którego chcemy zgrać dane jak i na którego chcemy je przenieść.

Czy nie uważacie że to proste i idealne rozwiązanie? Nawet zapisane hasła do WiFi przenosimy drugi telefon. Opcję, którą dodano to przenoszenie danych z serwisu iCloud firmy Apple. Nie miałem okazji tego testować, ale wieżę że tak jak z Galaxy działa to wyśmienicie. Również o Was Samsung pomyślał. Jeśli macie dodatkowe pytania chętnie na nie odpowiemy.