Bardzo rzadko zdarza się tak, że oficjalna aktualizacja pojawia się szybciej dla urządzeń brandowanych (pochodzących od operatora) niż tych, które mają czysty system i są z oficjalnej dystrybucji. Po wielu miesiącach oczekiwania Samsung rozpoczął aktualizację Galaxy S 4 do KitKat’a, a cały proces rozpoczął się od egzemplarzy pochodzących z sieci Plus. Kto już ma?

Byliśmy przyzwyczajeni do tego, że oficjalna aktualizacja do nowszej wersji systemu na początku pojawia się dla smartfonów pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji, czyli inaczej mówiąc egzemplarzy, które zostały zakupione w Samsung Brand Store czy innych salonach sprzedaży z elektroniką użytkową. Jak się jednak okazuje nie zawsze tak musi być, a idealnym przykładem jest Android 4.4.2 KitKat dla Samsunga Galaxy S 4 udostępniony w sieci Plus.

O tym fakcie poinformował mnie jeden z użytkowników za pośrednictwem Facebooka. Aktualizacja jest już dostępna dla klientów sieci Plus, którzy właśnie w tej sieci zakupili swojego Galaxy S 4. Przed instalacją przyjdzie nam pobrać dokładnie 477,72 MB, a aktualizacja zmienia oznaczenie wersji oprogramowania na I9505XXUFNB9.

Zmiany to głównie poprawa stabilności i szybkości działania systemu, ale można też dopatrzeć się zmian w wyglądzie interfejsu, jak chociażby nowe, białe ikony na belce powiadomień. Zapewne jest też odtwarzacz muzyczny z pełnoekranową okładką albumu i skrót do aparatu na ekranie blokady, ale na potwierdzenie tych informacji czekam od posiadaczy tego modelu, którzy już są po aktualizacji. Zastanawia mnie też fakt, jak na nowym sofcie radzi sobie bateria, czy jest dobrze, czy niezbyt jak w przypadku Galaxy Note 3. Więcej o zmianach w KitKecie można przeczytać w artykule z aktualizacją do Galaxy Note 3.

[nggallery id=314]

Oprogramowanie można też wrzucić na swój telefon w nieoficjalny sposób, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nasz portal jak też producent urządzenia nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody. Warto też pamiętać, że podczas instalacji może zostać uaktywniona flaga KNOX, przez co stracimy gwarancję. Jeśli się ktoś zdecyduje na ten krok, może to tego celu użyć programu Odin i instrukcji z Galaktycznego Poradnika.

Nazwa telefonu: Samsung Galaxy S 4 LTE
Model telefonu: GT-I9505
Kraj: Polska (Plus)
Oznaczenie oprogramowania: I9505XXUFNB9

I9505XXUFNB9 (1,6 GB) – Pobierz

źródło oprogramowania: SamMobile