Pewnie mało kto wie, że poprzedni flagowiec Samsunga był dostępny również w wersji na dwie karty SIM. Taka odsłona Galaxy S 4 nie była oficjalnie dostępna w Polsce i moża było ją spotkać za granicą, a dokładniej w Chinach. Podobnie będzie z Galaxy S 5, który będzie mógł obsłużyć dwie karty SIM.

W Polsce na dobrą sprawę możemy liczyć tylko na jeden wariant Samsunga Galaxy S 5. Bedzie to model oznaczony jako SM-G900F, wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 801, obsługujący łączność w standardzie LTE i wyposażony w 16 GB pamięci wbudowanej. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się za granicami naszego kraju, gdzie Galaxy S 5 jest inaczej oznaczony (pisaliśmy o tym tutaj) i można dopatrzeć się różnic w specyfikacji. Przede wszystkim chodzi tutaj o pamięć wbudowaną, bo flagowca można też spotkać z 32 GB, ale jest też wersja Duos, gdzie zastosowano dwa miejsca na karty operatora.

Samsung Galaxy S 5 z numerem SM-G9009D został w dniu wczorajszym oficjalnie potwierdzony przez China Mobile i będzie wersją smartfonu z dual SIM. Oznacza to, że w smartfonie będzie można używać dwóch kart SIM, gdzie jeden slot obsługuje zwykłe GSM, a drugi system CDMA2000. Galaxy S 5 Duos ma trafić na wyłączność wspomnianego chińskiego operatora i trafi na tamtejszy rynek po 11. kwietnia, razem ze standardową wersją smartfonu. Cena za taki egzemplarz wynosi około 850 dolarów.

źródło: Samsung przez SamMobile