Dużych zmian doczekał się ostatnio Galaktyczny.pl, ale nie zmieniło to faktu, iż moje zestawienie najlepszych aplikacji w danym miesiącu odejdzie w niepamięć. Jak zwykle przygotowałem dla Was pięć najlepszych aplikacji, które krótko opiszę jak i omówię w moim filmie. Czas przejść do pierwszej aplikacji.

1. Calco

W Google Play możemy znaleźć mnóstwo zamienników aplikacji kalkulatora, ale jak to z zamiennikami bywa, większość jest do niczego. Ostatnio natrafiłem na aplikację Calco. Pewnie zapytacie czym mnie do siebie przyciągnęła? Spodobała mi się dlatego, że ma bardzo rozbudowane opcje personalizacji. W aplikacji możemy przełączać się pomiędzy motywem jasnym oraz ciemnym, a dodatkowo mamy możliwość wybrania jednego z pięciu kolorów towarzyszących. Oczywiście Calco spełnia wyśmienicie swoją podstawową funkcję, czyli obliczanie prostych działań matematycznych. Program ten możecie pobrać całkowicie za darmo ze Sklepu Play.

[nggallery id=316]

Pobierz Calco

 

2. Flo

Pod ostatnim TOP5 napisaliście, że fajnie by było jakbym pokazał aplikację skierowaną dla kierowców. Oczywiście trochę pogrzebałem w Google Play i znalazłem całkiem interesującą pozycję. Flo jest programem dzięki któremu w oparciu o GPS wykonamy różne pomiary podczas naszej jazdy samochodem.

[nggallery id=317]

Po urochomieniu wita nas strona główna aplikacji, czyli tzw. Dashboard. W tej zakładce mamy możliwość sprawdzenia ile spędziliśmy czasu w samochodzie w danym tygodniu lub dniu tygodnia. Możemy sprawdzić ile kilometrów przejechaliśmy oraz z jaką średnią prędkością się poruszaliśmy. W prawym górnym rogu znajdziemu ikonę kierownicy, dzięki której uruchomimy tryb w którym aplikacja wykonuje pomiary podczas naszej drogi. Flo jest dostępny za darmo w Google Play.

Pobierz Flo

 

3. Link Bubble

Kiedy myślicie o przeglądarce internetowej macie na myśli zwykłe okno aplikacji wraz z kilkoma otwartymi kartami. Link Bubble jest jednak czymś zupełnie nowym. Zacznijmy od tego, że nie ma zwykłego okna, a pływające powiadomienie, czyli coś na wzór Chat Heads znanych z Facebook Messenger. Dzięki pływającemu powiadomieniu możemy przenieść otwartą przez nas stronę www do aplikacji Pocket lub udostępnić link naszym znajomym na Twitterze lub Facebooku.

[nggallery id=318]

Wersja darmowa tego programu ma jedno ograniczenie – mamy możliwość otwarcia jednynie jednej karty. W wersji Pro nie ma ograniczeń, ale szczerze mówiąc cena tej wersji jest mocno przesadzona. Link Bubble Pro zapłacimy 14,99 złotych.

Pobierz Link Bubble

Pobierz Link Bubble Pro

 

4. Menote

Pamiętacie aplikację do notatek Notes Reborn, którą przedstawiłem Wam w poprzednim zestawieniu? Uznałem, że jej największą wadą jest brak synchronizacji. Uznałem, że poszukam podobnej aplikacji, która będzie posiadała taką opcję. Menote, bo taki program właśnie znalazłem, potrafi się synchronizować z naszym kontem Google i zapisać nasze notatki na dysku w chmurze Drive.

[nggallery id=319]

Interface aplikacji wygląda bardzo schludnie i jest miły dla naszego oka. Notatki możemy podzielić pomiędzy kilka grup, dzięki czemu przy dużej ich ilości nie pogubimy się. Dla każdej kategorii notatek możemy wybrać sobie jeden z kilkunastu dostępnych kolorów. Oczywiście oprócz standardowych kategorii mamy również możliwość tworzenia własnych.

Pobierz Menote

 

5. Postr

Z pewnością wiele razy chcieliście opublikować taki sam status lub wpis na kilku portalach społecznościowych i musieliście robić to osobno dla każdego programu. Postr umożliwia nam publikowanie jednego statusu na Twiiterze, Facebooku, LinkedIn’ie oraz w serwisie Tumblr.

[nggallery id=320]

Z prawej strony możemy wysunąć pasek na którym zobaczymy wszystkie nasze konta, które przypisaliśmy do programu. W oknie głównym możemy wpisać nasz status, w szybki sposób dodać do niego zdjęcie i od razu opublikować na kilku portalach społecznościowych. Program Postr możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play.

Pobierz Postr

 

I tak właśnie prezentuje się kolejne zestawienie najciekawszych programów w moim wykonaniu. W komentarzach dajcie koniecznie znać jakie inne programy chcielibyście, abym przedstawił w następnym TOP 5. Zapraszam Was również do obejrzenia mojego filmu, który przedstawia powyżej opisane aplikacje.