Samsung razem z nowymi smartwatchami Gear 2, Gear 2 Neo i Gear Fit zaprezentował nową odsłonę aplikacji do ich zarządzania, którą do tej pory mogliśmy znaleźć tylko w Galaxy S 5. Wraz z wprowadzeniem nowych urządzeń do sprzedaży (a jest to właśnie dzisiaj) odświeżoną choć nie do końca taką samą wersję Gear Manager jak w flagowcu Samsunga i Gear Fit Manager, przeznaczoną na wszystkie kompatybilne smartfony można już znaleźć w Samsung Apps.

Gear Manager to program dla smartfonów Galaxy za pomocą którego możemy zarządzać niemal wszystkimi ustawieniami zegarków Samsunga. Oprócz tak podstawowych rzeczy jak zmiana domyślnej tarczy zagara czy przeglądanie i instalowanie dodatkowych aplikacji mamy dostęp do ustawień powiadomień, aktualizacji oprogramowania w zegarku czy funkcji pomocnej w sytuacji, gdy zegarek nam się gdzieś zawieruszy (możemy go wtedy łatwo odnaleźć z pozycji telefonu).

image

Aplikacja była już parę razy aktualizowana, wprowadzając mniej lub bardziej ważne zmiany. Najnowsza, oznaczona numerem 1.7.040401 nie wprowadza żadnych większych nowości, poza lekką zmianą w wyglądzie. Przynajmniej ja jak i Robert nic ciekawego nie znaleźliśmy. Z tego co widać na pierwszy rzut oka, zmienił się nieco interfejs i pojawiła się nowa ikona aplikacji – biały zegarek. Niestety nie jest to ta sama wersja aplikacji, którą mamy w Galaxy S 5 i na co wskazują screeny i informacje w Samsung Apps. W sklepie Samsunga Gear Manager jest w wersji 2.0 z zupełnie nowym, bardziej „płaskim i cukierkowym” wyglądzie. Mam nadzieję, że niebawem i ta wersja zawita na inne Galaxy.

W Samsung Apps można też znaleźć Gear Fit Manager, gdzie jak sama nazwa wskazuje, aplikację przeznaczoną dla urządzeń Gear Fit. Obydwa programy są bezpłatne, a ich instalacja wiąże się z pobraniem paczki która w przypadku Gear Fit Manager waży niecałe 20 MB, a Gear Manager około 38 MB.

Pobierz Gear Manager

Pobierz Gear Manager

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj