Pierwszy smartwatch Samsunga, który został zaprezentowany razem z Galaxy Note 3 na targach IFA 2013 działał pod kontrolą systemu Android i specjalnej nakładki ułatwiającej obsługę. Z nowymi zegarkami, które pojawiły się parę miesięcy temu w Barcelonie było już zupełnie inaczej. Samsung postanowił zamienić platformę od Google na rozwijany przez siebie system Tizen. Jak się okazuje, Tizen trafi też do Galaxy Gear.

Jak zapewne wiecie i zauważyliście od razu podczas premiery, wszystkie nowe zegarki – Gear 2, Gear 2 Neo i Gear Fit zostały pozbawione wyrazu GALAXY w nazwie. Wszystko dlatego, że nie pracują już w oparciu o system Android, a zupełnie nowy system Tizen, który trafił do Gear 2 i Gear 2 Neo (Gear Fit ma tzw. dedykowany system operacyjny). Zmiana na lżejszy, prostszy system miała sprawdzić, że gadżety będą dłużej działać na baterii (nawet 3-krotnie dłużej). Tak rzeczywiście jest, co mogę osobiście potwierdzić, bo sam używam Gear 2 i testuję Gear Fit.

Jak dowiedział się jeden z zagranicznych serwisów, Samsung planuje w niedalekiej przyszłości zaktualizować zegarek Galaxy Gear do Tizena. To świetna wiadomość dla posiadaczy tego modelu, bo aktualizacja z pewnością wstrzyknie do zegarka drugie życie. Oprócz nowego interfejsu pojawią się też nowe funkcje i wydłuży się czas pracy na baterii. Ten ostatni może być nawet dłuższy (przynajmniej w teorii) od Gear 2 czy Gear 2 Neo, bo jak wiadomo Galaxy Gear ma nieco pojemniejszy akumulator.

Tizen dla Galaxy Gear

[nggallery id=399]

Użytkownicy po aktualizacji otrzymają dodatkowe funkcje jak monitor snu czy zestaw ćwiczeń. Zabraknie natomiast aplikacji Pilot WatchON i pulsometru, co oczywiście związane jest z brakami sprzętowymi – Galaxy Gear nie posiada pulsometru i diody IR, obok aparatu.

Wiemy co się zmieni, ale tajemnicą pozostaje jeszcze to, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona. Samsung nie przedstawił jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, dlatego musimy czekać. Myślę jednak, że będzie to kwestia kilku tygodni, skoro serwis SamMobile otrzymał już testową kompilację. A Wy jak myślicie? Czekacie na aktualizację?

źródło: SamMobile

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj