Firma Mugen Power specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości baterii o zwiększonej pojemności między innymi do urządzeń takich jak smartfony. Pod koniec ubiegłego roku akumulator o pojemności aż 6500 mAh pojawił się dla Galaxy Note 3. Teraz przyszedł czas na najnowszego flagowego smartfona koreańskiego producenta – Galaxy S5. 

Samsung Galaxy S5 w standardzie posiada baterię o pojemności 2800 mAh, co przy średnio-zaawansowanym użytkowaniu wystarcza na około dwie doby i 4-5 godzin aktywności wyświetlacza. To wynik całkiem dobry, ale raczej niezachwycający. Już dawno odeszły czasy kiedy telefon potrafił wytrzymać tydzień bez kontaktu z ładowarką. Ze smartfonami jest już zupełnie inaczej, gdzie więcej niż dwa dni pracy dla większości to spore wyzwanie. Jest to jednak temat na osobny artykuł, dlatego dłużej nie będę się na nim skupiał. Niektóre firmy starają się wydłużyć żywotność smartfonu z dala od prądu, a to wszystko za sprawą baterii o zwiększonej pojemności.

Najnowszy produkt firmy Mugen Power jest przeznaczony dla Samsunga Galaxy S5. Akumulator oznaczony jako HLI-SMG900XL jest ponad dwukrotnie wydajniejszy od tego fabrycznego, bo ma aż 5900 mAh pojemności. Oczywiście w komplecie razem z baterią jest powiększona, specjalnie wyprofilowana klapka, która znacznie pogrubia telefon po założeniu. Coś kosztem czegoś. Jak wynika z opisu tylna pokrywa ma NFC, wspiera bezprzewodowe ładowanie w technologi QI, ale niestety nie posiada zabezpieczenia, które będzie chronić telefon przed dostaniem się wody do środka.

Cały zestaw został wyceniony na 89,50 dolarów, co w prostym przeliczeniu wynosi około 280 złotych.

Aktualne ceny baterii do Galaxy S5:
Bateria oryginalna 2800 mAh  |  Bateria Cameron Sino 5600 mAh  |  Qultec 2800 mAh (zamiennik)

źródło: Mugen Power

2 KOMENTARZE

  1. Krzysztofie mam pytanie związane z praca baterii na trybie super safe mode jak długo wytrzymuje bateria ? i czy mozna ja wlaczyc od np 90% baterii czy dopiero od 20% ?

  2. Mam S5 i tryb Bardzo niskiego zużycia energii możesz sobie włączyć od 100% baterii! Chodzi o to, że w tym trybie masz bardzo ograniczoną funkcjonalność a ekran zmienia się na odcienie szarości, co w przeciętnym użytkowaniu jest zwyczajnie nie funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj