Kolejny po aktualizację do KitKata (po Galaxy S4, Galaxy Note II czy Galaxy Note 3) ustawia się Samsung Galaxy S4 Active, czyli wzmocniona i wodoodporna odsłona ubiegłorocznego flagowca Samsunga. Galaxy S4 Active trafił na rynek z Androidem 4.2.2 Jelly Bean i przez ten czas otrzymał kilka mniejszych poprawek. Teraz szykuje się większa paczka, bo Samsung rozpoczął proces aktualizacji tego modelu do KitKata.

Samsung Galaxy S4 Active to jak sama nazwa wskazuje, wersja Galaxy S4 skierowana dla osób aktywnych. Smartfon posiada wzmocnioną obudowę i normę IP67 przez co jest odporny na zanieczyszczenia i wodę. Ma niemal identyczną specyfikację co normalny S4, z tą różnicą, że w Active zastosowano wyświetlacz LCD TFT i 8-megapikselowy aparat. Posiadacze tego smartfonu musieli nieco dłużej czekać na aktualizację do KitKata, bo ta pojawiła się dopiero dzisiaj.

Jak wynika z najnowszych informacji, Samsung rozpoczął proces aktualizacji Galaxy S4 Active do KitKata, a ta jako pierwsza pojawiła się w Holandii. Aktualizacja dotyczy międzynarodowej wersji, pochodzącej z oficjalnej dystrybucji i jest oznaczona jako I9295XXUCNE5. Aktualizacja jest udostępniania stopniowo, więc minie jeszcze trochę czasu zanim trafi do egzemplarzy we wszystkich krajach.

Zmian chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo każdy kto otrzymał już aktualizację lub na nią oczekuję na pewno je zna. Nie mniej szybko wspomnę, że KitKat wprowadza zmiany w interfejsie co możemy zauważyć po białych ikonach na belce powiadomień, pełnoekranowej okładce albumu na ekranie blokady podczas odtwarzania muzyki czy skrócie do aparatu. KitKat przyspiesza również działanie systemu, poprawia jego stabilność i żywotność baterii.

Nie wiadomo kiedy aktualizacja pojawi się w Polsce, ale myślę, że to kwestia od kilku do kilkunastu dni. Jak tylko pojawi się KitKat na waszych Active’ach to dajcie koniecznie nam znać. Jeśli jednak ktoś jest bardzo niecierpliwy i chce już teraz przetestować najnowszą wersję może pobrać paczkę z KitKatem z tej strony.

źródło: Samsung-Updates