Będzie czy nie będzie? To pytanie z pewnością jest na ustach wszystkich osób, które śledzą informacje o smartfonach Samsunga. Po premierze Galaxy S5 poznaliśmy już jego fotograficzną odsłonę Galaxy K Zoom, bardziej wzmocnioną o nazwie Galaxy S5 Active, a coraz więcej plotek pojawia się też o wersji mini. Jest jednak jeszcze jedna wersja Prime. 

Galaxy S5 Prime jest niczym jak Yeti. Ktoś o nim słyszał, ktoś coś dalej przekazał, ale jeszcze nikt nie widział na własne oczy. Smartfon ma być jeszcze bardziej prestiżową i mocniejszą wersją obecnego flagowca, a przynajmniej tak wynika z plotek, które do tej pory pojawiły się w sieci. Mówi się, że Galaxy S5 Prime ma być dostępny tylko w Korei Południowej i będzie posiadał między innymi metalową obudowę, 3 GB pamięci RAM i ekran w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli) i procesor Snapdragon 805.

Jednak jak wynika z ostatnich doniesień, może być zupełnie inaczej i Galaxy S5 Prime nie będzie miał ekranu w ultra-wysokiej rozdzielczości. Krzyszof z SammyToday dotarł do dokumentu UAProf modelu SM-G906L, który wskazuje, że wyświetlacz w Prime będzie taki sam jak w zwykłym, czyli FullHD (1920 x 1080 pikseli).

SM0G906L UAProf / fot. SammyToday
SM0G906L UAProf / fot. SammyToday

Jeśli tak rzeczywiście będzie, to czy jest sens wprowadzania na rynek Galaxy S5 Prime? Według nas to za mała ilość zmian, by wydawać nowe urządzenie i lepiej poczekać i wprowadzić je przy okazji Galaxy Note 4. A Wy jak myślicie?

źródło: SammyToday
ź
ródło grafiki: HDWallPhotos