Użytkownicy mniejszej wersji poprzedniego flagowca Samsunga bardzo długo musieli czekać na aktualizację do nowszej wersji Androida. Kilka razy pojawiały się informacje, że już niebawem aktualizacja się pojawi, lecz za każdym razem były to słowa rzucane na wiatr. Aż do dzisiaj. Wygląda na to, że Android 4.4 KitKat wreszcie wylądował na pierwszych egzemplarzach Galaxy S4, ale w wersji Black Edition. 

Samsung Galaxy S4 mini pojawił się równo w ubiełym roku z Androidem 4.2.2 Jelly Bean na pokładzie. Od tamtego czasu nie pojawiła się żadna duża aktualizacja, a Samsung postanowił pominąć uaktualnienie tego modelu do wersji 4.3 Jelly Bean. Wszyscy zatem czekali na kilkukrotnie zapowiadanego KitKata i widać, że w końcu się doczekali. Co prawda, KitKat pojawił się póki co dla wersji Black Edition, ale zwiasutje to rychłe pojawienie się nowej wersji systemu także dla wariantu standardowego.

Aktualizacja dostępna jest dla smartfonów Galaxy S4 mini Black Edition pochodzących z belgijskiej sieci Proximus, jest oznaczona jako I9195XXUCNE6 i jest udostępniania za pośrednictwem programu Samsung Kies.

Samsung Galaxy S4 mini Black Edition / fot. Samsung
Samsung Galaxy S4 mini Black Edition / fot. Samsung

Rzadko się zdarza, że aktualizacja pojawia się wcześniej dla niestandardowej wersji, która pojawiła się raptem kilka miesięcy temu. Posiadacze fabrycznych sztuk Galaxy S4 mini muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ale tylko odrobinę, bo aktualizacja powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu lub na przełomie czerwca i lipca. Podobno proces testowania powoli dobiega końca.

źródło: Samsung-Updates

5 KOMENTARZE

  1. już dawno jest. Wystarczy wgrać odinem oryginalny firmware niekoniecznie z polski,nie wiem czego ludzie boją się tak na prawdę, ja 3 lata robie z telefonami samsunga cuda niewidy i nigdy nie było kłopotu:).z gwarancją także(Do czasu Note 3 oczywiście)

  2. Co to za news? Nie dotyczy to aktualizacji w Polsce..T_Mobile ma od czerwca a jakoś nie wnosi to nic do całokształtu. Jest to tym bardziej dziwne że brandowany telefon dostał aktualizację a XEO jest przez samsunga ignorowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj