Rodzina PRO od dłuższego czasu jest już na rynku. Co więcej zbiera bardzo pozytywne opinie, a użytkownicy cenią sobie ciekawe wzornictwo, dobre podzespoły, wysokiej jakości wyświetlacz i masę ciekawych funkcji. Do tej pory największym wrogiem serii PRO była cena. Od kilku dni nie tylko ona, ale również nowe Taby S. Taka kolej rzeczy jest naturalna, ale czym tak naprawdę są Taby S?

W tym roku Samsung zaprezentował ogromną ilość tabletów. Mamy Note i Tab z serii PRO. Mamy jeszcze Note 10.1 Edycja 2014. Są na rynku świeże jeszcze Taby 4 generacji. Co wybrać? Nie możemy niestety mówić jeszcze o oficjalnych cenach nowych Tab S, ale to co powinniście wiedzieć, że będą bardzo atrakcyjne. Jestem pewien, że Samsung zaskoczy wszystkich cenami nowych urządzeń w Polsce. Oczywiście seria Tab 4 jest przeznaczona do mniej wymagających klientów, a Tab S będą bezpośrednimi konkurentami Tab PRO. Co jeśli ktoś zakochał się w rysiku z Note 3 i chce mieć taki w tablecie? W takim wypadku pozostaje nam tylko Note PRO. Nic co będzie odpowiednikiem Note PRO na rynku już się nie pojawi w tym roku prawdopodobnie.

SAM_0250

Dlaczego zatem namawiam do zakupu Tab S zamiast Tab PRO czy Tab 4? Samsung poświecił sporo czasu wyświetlaczowi. To widać na pierwszy rzut oka. Zestawiając dwa ekrany obok siebie bez problemu zauważymy, że AMOLED poprawia komfort oglądanych obrazów czy filmów. Mało osób jeszcze o tym wie, ale wyświetlacz w Tab S jest o wiele bardziej energooszczędny niż w przypadku Samsunga Galaxy S5 o czym wspominaliśmy wcześniej. Nie udało nam się przetestować baterii w tak krótkim czasie, ale jestem pewien, że w tej kwestii nowe urządzenia również nas zaskoczą. Sądzę, że Tab S jest nawet lepszym rozwiązaniem niż Note PRO, a przecież wiecie jak bardzo lubię rysiki. Zdaje sobie jednak sprawę, że kluczową rolę odegra cena podczas wyboru tabletu, a ta będzie niezwykle atrakcyjna. Dodam jeszcze, że Tab S to najwyższa półka w tabletach w Samsungu. Samo nazewnictwo wskazuje, że to „Eski” wśród tabletów. Pamiętacie przecieki o gratisowym pokrowcu w przedsprzedaży? Jeśli wszystko co słyszałem będzie prawdą szykuje się o wiele więcej ciekawych dodatków więc wyczekujcie nowych Tab S bo ręczę głową, że warto. Ja już zdecydowałem się na złotawo-brązową wersję 8,4 (WiFi). A wy?