Przy pomocy kłykci (smartfony Huawei i Honor)

Nowa, całkiem fajna i rozbudowana metoda robienia screenów, która pojawiła się w smartfonach od Huawei i Honor. Wszystko opiera się na tak zwanych kłykciach, czyli z anatomicznego puntku widzenia, stawach łączących części palca – to gestem wykonanym tą częścią dłoni przechwytujemy to co jest aktualnie na ekranie. W przypadku smartfonów Huawei, gdzie mamy gesty wykonywane kłykciami, można zrzut ekranu zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy z nich robimy po prostu dwukrotnie pukając w ekran – tak jakbyśmy stukali do kogoś do drzwi. To umożliwia nam wykonanie zrzutu ekranu tylko tego co aktualnie się na nim wyświetla. Co ciekawe, możemy zapisać też wybrany obszar ekranu, stukając raz kłykciem w ekran i zakreślając wybraną jego część. By the way, wycinek będzie taki jaki go zakreślimy, nie sugerujcie się za bardzo poniższą grafiką, tą po prawej.

Znacznie ciekawszą funkcją jest jednak gest, którym na ekranie knykciem rysujemy literę „S” (pojawia się ścieżka taką jak widzicie na grafice poniżej). To z kolei jest tak zwany przewijany zrzut ekranu, który przydaje się w sytuacji, gdy chcemy zapisać długą wiadomość e-mail, całą konwersację SMS czy całą stronę internetową. Ekran przewija się ku górze i przechwytuje zawartość do czasu aż go nie dotkniemy. Tym sposobem możemy zrobić długi zrzut ekranu np. wspomnianą stronę mieć w jednym pliku.

Huawei P9 - screenshot
Huawei P9 – screenshot / fot. galaktyczny.pl

 


SPIS TREŚCI:

  1. SPOSÓB 1 – Przy pomocy przycisków fizycznych
  2. SPOSÓB 2 – Przy pomocy gestu ręką
  3. SPOSÓB 3 – Przy pomocy rysika S-Pen (seria Galaxy Note)
  4. SPOSÓB 4 – Przy pomocy dedykowanego przycisku wirtualnego
  5. SPOSÓB 5 – Przy pomocy kłykci (smartfony Huawei i Honor)
  6. SPOSÓB 6 – Przy pomocy opcji w „centrum” zasilania
  7. Nagrywanie ekranu (wideo) na urządzeniu z Androidem