Samsung zaprezentował Galaxy Grand 2 Dual SIM niecałe sześć miesięcy temu. W dniu premiery smartfon zadebiutował z Androidem 4.3 Jelly Bean, ale dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Samsung rozpoczął aktualizację do wersji 4.4.2 KitKat. Wygląda na to, że południowokoreański producent nie ma zamiaru rezygnować ze wsparcia dla urządzeń ze średniej półki.

Aktualizacja zadebiutowała w Indiach, co w sumie nie dziwi biorąc pod uwagę, że Galaxy Grand osiągnął ogromny sukces w tym kraju. Nowe oprogramowanie zostało oznaczone numerem G7102XXUBNG4. Nie wiemy dokładnie jakie zmiany przynosi najnowsza aktualizacja, ale prawdopodobnie będzie oferować wszystkie funkcje znane z KitKata, takie jak białe ikony na belce powiadomień, poprawiona wydajność smartfonu, wsparcie dla bezprzewodowego drukowania, wybór domyślnego ekranu startowego i aplikacji wiadomości, aktualizacje dla różnych aplikacji Samsunga i wiele więcej.

Aktualizacja w Indiach w tej chwili jest dostępna przez OTA. W innych krajach powinna zostać udostępniona w najbliższych dniach, zarówno dla wariantu z jedną kartą SIM, jak i dla wersji z dwoma slotami na kartę operatora. Jeśli posiadacie Samsunga Galaxy Grand 2, to dajcie znać kiedy otrzymacie aktualizację w komentarzach poniżej.

KitKat dla Galaxy Grand 2
KitKat dla Galaxy Grand 2 / fot. SamMobile

 

źródło: SamMobile