Istnieje w biznesie takie pojęcie jak Outsourcing. Jest to nic innego jak wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazanie ich do wykonania innym podmiotom. Jak wiadomo Samsung i Qualcomm są partnerami, ale także rywalami na rynku procesorów mobilnych. Dla formalności przypomnę, że Snapdragon jest opracowany przez Qualcomma, a Exynos przez Samsunga. Ameryki nie odkryłem, bo każda osoba, która choć trochę interesuje się mobilną technologią o tym wie. Jednak związek między Samsungiem i Qualcommem może rozwinąć się dalej.

Według najnowszego raportu z Korei, Qualcomm zlecił produkcję swoich mobilnych procesorów firmie Samsung i właśnie takie działanie nazywa się Outsourcingiem. Myślę, że jest to całkiem możliwe, że Qualcomm przekazał produkcję swoich procesorów koreańskiej firmie, ponieważ jak wspomniałem na początku, obie korporacje są partnerami. Warto tutaj wspomnieć o tym, że flagowe urządzenia Samsunga jak Galaxy Note 3 czy Galaxy S5 napędzane są przez procesory Snapdragon od Qualcomma. Procesory te jak dotąd są obecnie jednym z lepszych rozwiązań dla smartfonów. Mam nadzieje jednak, że wraz z premierą Exynosa 5433 to się zmieni.

Z raportu wynika również, że Qualcomm jest zainteresowany układami wykonanymi w niższym procesie technologicznym – 14 nm. Snapdragon 805 ma 28 nm, podczas gdy Snapdragon 808 i 810 mają 20 nm. Samsung będzie musiał trochę poczekać, ponieważ Qualcomm nie ma jeszcze takich procesorów w swoim portfolio. Taki bieg wydarzeń jeszcze bardziej umacnia pozycję giganta z Korei w świecie, bo każdy element w ich urządzeniu będzie produkowany w jednej firmie. Zastanawiam się tylko nad tym, czy taka sytuacja będzie dobra dla konsumentów? Osobiście uważam, że im większa konkurencja, tym lepiej wychodzą na tym firmy, ale też użytkownicy.

źródło: MyDrivers przez GSMInsider

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj