Mieszkańcy Indii skarżą się na brak łączności LTE we flagowym smartfonie Samsunga – Galaxy S5. Jako że tamtejsza wersja wyposażona jest w procesor Exynos, to jest to przyczyną braku wsparcia dla szybkiego Internetu. Pojawiło się jednak małe światło w tunelu, gdyż na rynek indyjski ma ponoć trafić smartfon Galaxy S5 oznaczony jako SM-G900L. 

Smartfon będzie napędzany przez czterordzeniowy układ Snapdragon 801 od Qualcomm’a, a co za tym idzie będzie posiadał wsparcie dla tamtejszej sieci LTE.  To dla nas Europejczyków nic nowego, bo taki sam procesor znajdziemy w modelu dostępnym w naszym kraju. Dla klientów w Indiach jest to jednak spora nowość, która pozwoli większej ilości osób korzystać z możliwości Internetu LTE.

Co prawda łączność szybkiego Internetu w tym regionie dopiero co wystartowała jednak konkurencja nie śpi i przykładowo HTC One (M8) już w taki moduł LTE jest wyposażony. Z kolei operatorzy sieci komórkowych uruchamiają i rozbudowują infrastrukturę, co z pewnością wpłynie na popularyzację LTE w kraju i zwiększenie komfortu użytkowników, jeśli chodzi o dostęp do szybkiego Internetu.

Razem z nową funkcją niestety ma wzrosnąć cena Galaxy S5. Z 850 dolarów, kiedy smartfon trafił do sprzedaży do 930 dolarów. Różnica na poziomie 80 dolarów jest więc dosyć spora biorąc pod uwagę tylko zmianię jednostki obliczeniowej.  Pamiętajmy jednak, że cena każdego smartfonu z czasem się obniża.

źródło: Twitter przez:  SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj