Najbardziej wartościowymi opiniami dla producentów sprzętu powinny być te pochodzące od użytkowników. Jakby nie patrzeć jest to największa grupa odbiorców, która podczas korzystania z urządzenia potrafi wychwycić niemal wszystkie zalety i wady danego modelu. Które telefony cieszą się największą popularnością i czym sobie na to zapracowały? Poznajcie najnowszą odsłonę Smart Raportu zawierającą analizę opinii internautów na temat kluczowych telefonów komórkowych na rynku, która dodatkowo została wzbogacona przez komentarze profesjonalnych recenzentów, zajmujących się tą branżą od lat.

Druga edycja Smart Raportu zawiera dane, które zostały zebrane na przestrzeni lutego i kwietnia 2014 roku za pomocą narzędzia do monitoringu marek i opinii Brand24. W tegorocznym badaniu przeanalizowano niemal 234 tysiące wątków z czego wyłoniono ponad 1700 opinii o wybranych markach i telefonach komórkowych. Raport to praca wielu osób, którzy skupili swoją uwagę na najpopularniejszych modelach smartfonów w okresie kiedy zostało wykonanie badanie. W rankingu pojawiły się smartfony z najwyższej półki jak Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2, HTC One M8, Galaxy Note 3 czy Lumia 1520, ale także te niżej sklasyfikowane jak chociażby Galaxy S4 mini, Lumia 520 czy LG Swift L5 II generacji. Łącznie wyłoniono ponad 20 urządzeń, które stanowią podstawę raportu.

Wyniki raportu pokazują, że najczęściej komentowaną marką w sieci był Samsung, a najbardziej gorąco robiło się wokół flagowca Galaxy S5, który wyprzedził Lumie 520 i Samsunga Galaxy Note 3. Co prawda, niemal połowa internautów (46%) wyrażała negatywną opinię na temat tego smartfonu, co zapewne wynikało z jego ogromnej popularności i zastosowania innowacyjnych rozwiązań, do których jeszcze nie każdy zdążył się przyzwyczaić. Najnowszy smartfon Samsunga zyskał 41% pozytywnych komentarzy, a 13% użytkowników wypowiadało się neutralnie. Warto także zaznaczyć, że dosyć wysoko uplasował się Samsung Galaxy S4 mini, którego słupek popularności przekroczył 70%, a niechętnie wypowiadało się o tym modelu zaledwie 17% internautów.

źródło: Smart Raport
źródło: Smart Raport

 

Z kolei najpopularniejszym smartfonem okazał się Sony Xperia Z1 Compact – mniejsza wariant ubiegłorocznego topowego smartfonu Sony, który wyróżnia się upakowaniem najlepszych podzespołów w poręcznej, kompatkowej obudowie. To on zyskał największy „szacun na dzielni” i według raportu zyskał miano King of Kings. Smartfon szedł niemal łeb w łeb ze swoim nowszym i większym bratem Xperia Z2, który zajął drugą pozycję i mocno wyprzedził ostatniego na podium LG G2.

źródło: Smart Raport
źródło: Smart Raport

 

Warto także wspomnieć o cechach smartfonów, wokół których odbywała się największa dyskusja. Komentowano cenę urządzeń, ich design i awaryjność, a także wydajność baterii, jakość aparatu i stabilność systemu. Wiadomo, że każde urządzenie ma swoje lepsze jak i gorsze strony, jedno wyróżnia się świetnym designem, a inne najwyższą funkcjonalnością. Jeszcze nikt nie wymyślił smartfonu idealnego, choć kilku modelom niewiele brakuje do tej rangi. Wszyscy jednak jednogłośnie wskazali największą bolączką ówczesnych smartfonów, którą jest bateria. Obecnie żaden smartfon nie jest w stanie wytrzymać dwóch dni na pełnych obrotach, przez co jesteśmy niewolnikami ładowarek lub dodatkowych źródeł energii w postaci power bank’ów. Miano idealnego smartfonu przypadnie zatem temu modelowi, który będzie w stanie pracować z dala od kontaktu przez kilka dni.

Pobierz najnowszy Smart Raport

Pełny Smart Raport można pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony lub z powyższego linku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym badaniem i wyrażania swoich opinii na temat urządzeń. Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji.

źródło: Smart Raport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj