Obecnie inteligentne zegarki z Korei pracują pod kontrolą systemu Tizen albo Android Wear. Bardzo prawdopodobne jest, że w najbliższym czasie rodzina smartwatchy się powiększy. Samsung zastrzegł właśnie nazwę Gear S w Stanach Zjednoczonych, co najpewniej jest nazwą przeznaczoną dla nowego Geara, wyposażonego w slot na kartę SIM.

Takie rozwiązanie pozwoli na wykonywanie połączeń wprost z zegarka, bez przymusu korzystania z telefonu, tak jak to jest z resztą Gearów. Wreszcie każdy z nas będzie mógł poczuć się niczym James Bond.

Samo nowe urządzenie będzie bliźniaczo podobne do znanego już nam Geara 2, zarówno pod względem designu, jak i (częściowo) specyfikacji technicznej. Zapewne dostaniemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, 512 MB RAM-u, aparat 2 Mpix z funkcją nagrywania w HD oraz obudowę spełniającą normę IP67. Mam cichą nadzieję, że bateria zostanie powiększona ze względu na obecność modułu 3G. Na pewno bateria 300 mAh przy korzystaniu z funkcji dzwonienia, nie wytrzyma zbyt długo. Zapewne Gear S musiałby być codziennie ładowany i nie pomógłby tutaj nawet tak energooszczędny system jak, Tizen. Może Samsung zdecyduje się zamontować baterię, nawet o podwojonej pojemności, ale z drugiej strony mogłoby to negatywnie wpłynąć na grubość urządzenia. Ciekaw jestem jak to Samsung rozwiąże.

Zastrzeżona nazwa Samsung Gear S
Zastrzeżona nazwa Samsung Gear S / fot. SamMobile

 

Na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty prezentacji, choć można już mieć pewne przesłanki do rozważania. Ja sam obstawiam premierę na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Wtedy również poznamy czwartą generację tabletofonu od Samsunga oraz oczekiwane okulary rozszerzonej rzeczywistości – Gear VR. Co ciekawsze w najbliższym czasie możemy poznać Geara Now, którego nazwa również została zastrzeżona. Bardzo możliwe, że będzie to następca Gear Live, najpewniej spokrewniony z Gearem 3.

A Wy Drodzy Czytelnicy co sądzicie o Gearze S? Chcielibyście dzwonić bezpośrednio z zegarka? Jak sądzicie, jaki czas pracy będzie miał ten smartwatch i jak Samsung rozwiąże sprawę z baterią? Z zaciekawieniem czekamy na Wasze opinie, przemyślenia oraz pytania.

 źródło: SamMobile