Dokładnie tydzień temu Samsung rozpoczął aktualizację dla europejskiej wersji Galaxy S5, która poprawia wydajność urządzenia. Aktualizacja była dostępna dla użytkowników w Wielkiej Brytanii o czym informowaliśmy Was tutaj, ale na szczęście dotarła również do Polski.

Pod koniec maja, czyli nie tak dawno, Samsung Galaxy S5 dostał już aktualizację, która wnosiła niewielkie poprawki, a dziś Samsung rozpoczął kolejną aktualizację dla Polski. Aktualizacja waży 197,95 MB, dlatego najlepiej przed instalacją jest połączyć się z siecią bezprzewodową WiFi i mieć naładowany telefon przynajmniej w połowie, dla bezpieczeństwa. Nowa wersja oprogramowania poprawia wydajność urządzenia i jest oznaczona jako XXU1ANG2. Android nadal jest w wersji 4.4.2 KitKat.

Jak poinformował mnie Robert, który posiada Samsunga Galaxy S5, najnowsza aktualizacja wprowadziła nową animację podczas odblokowania smartfonu odciskiem palca, zmniejszył się tak zwany „lag” po otwarciu kontaktów – teraz otwierają się szybciej, skaner odcisków palców działa jeszcze sprawniej – lepiej skanuje zapisane odciski palców, szybsze uruchomienie aparatu z ekranu blokady. Również pojawiła się opcja, w której po otrzymaniu wiadomości można oznaczyć ją jako priorytetowa, aby nam nigdzie nie umknęła. Niestety wraz z nową aktualizacją pomniejszyła się pamięć RAM i do dyspozycji użytkownikom pozostaje 1,67 GB pamięci RAM. Jednym zdaniem można powiedzieć, że „espiątka” zdecydowanie przyspieszyła, jak donoszą także inni użytkownicy na portalach społecznościowych.

Jak wspomniałem nowe oprogramowanie zostało oznaczone numerem XXU1ANG2, a aktualizacja jest dostępna w trybie OTA. Jeśli jeszcze nie macie nowej aktualizacji to warto wymusić aktualizację ręcznie w ustawieniach lub po prostu uruchomić telefon ponownie. Miejcie na uwadze to, że update dotyczy Galaxy S5 (SM-G900F), który pochodzi z oficjalnej, polskiej dystrybucji, a sama aktualizacja jest stopniowa i wkrótce się pojawi, wystarczy co jakiś czas sprawdzać. Dajcie znać jak znaleźliście jeszcze jakieś zmiany.

źródło: własne/fot. Galaktyczny.pl