Znamy datę premiery Samsunga Galaxy Alpha!

2

Galaxy Alpha ma być smartfonem, który wprowadzi urządzenia Samsunga z Androidem w świat metalu. I bynajmniej nie chodzi tutaj o mocny gatunek muzyczny, a wykonanie smartfonu, które ma być dużo lepsze i prestiżowe niż w obecnych modelach. O tym, że będzie ciężko to osiągnąć mogliście przekonać się w moim ostatnim wpisie przy okazji pojawienia się zdjęć owego smartfonu. Jak będzie naprawdę, przekonamy się podobno już na początku przyszłego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu do sieci trafiły zdjęcia Galaxy Alpha, dzięki czemu mogliśmy wreszcie zobaczyć jak prezentuje się tajemniczy smartfon Samsunga. Dużo spekulowano o metalowej obudowie i zupełnie nowym podejściem do designu oraz konstrukcji smartfonu. Do dzisiaj pamiętam jakie wrażenie robił na mnie Samsung Wave 3, którego obudowa była w całości wykonana ze szczotkowanego aluminium. Wiele wskazywało na to, że być może podobnie będzie z Galaxy Alpha. Jak się jednak okazuje i jak donoszą zagraniczne źródła metalowy jest, ale tylko korpus urządzenia, a reszta jest bardzo zbliżona do Galaxy S5. Mnie to zupełnie nie przeszkadza, ale zapewne pojawi się fala hejtu, że Samsung znowu nie ma metalowego smartfonu. W gruncie rzeczy, połączenie metalowej ramki i całego korpusu z matowym, charakterystycznym tworzywem sztucznym, które znamy z Galaxy S5 czy Galaxy Note 3 sprawi, że urządzenie będzie sztywniejsze i nie straci na swojej praktyczności.

Jak wynika z najnowszych informacji, premiera Galaxy Alpha odbędzie się w najbliższy poniedziałek, czyli 4. sierpnia. Dlaczego akurat wtedy? Zapewne ma to związek ze zbliżającymi się targami IFA 2014, gdzie ma zostać zaprezentowany Galaxy Note 4. Połączenie tych dwóch premier na pewno nie byłoby dobrym posunięciem, a dwie osobne, na przestrzeni miesiąca na pewno zagwarantuje większy rozgłos, zainteresowanie, ogromny fejm, bogactwo i ustawianie się w kilometrowych kolejkach (no dobra, może z końcówką trochę przesadziłem).

Samsung Galaxy Alpha raczej nie zagwarantuje sobie miana flagowca, a to wszystko za sprawą specyfikacji. Do tej pory wiemy, że w smartfonie ma znaleźć się 4,8-calowy ekran (jak się niedawno okazało) o rozdzielczości HD, 32 GB pamięci wbudowanej bez możliwości rozszerzenia (brak slotu microSD) i niektóre funkcje z Galaxy S5 jak skaner odcisków palców. Czym smartfon nas jeszcze zaskoczy? Zobaczymy już niebawem.

Czekacie na premierę tego smartfonu?

źródło: SamMobile