Tegoroczne targi IFA zapowiadają się wyśmienicie. Poznamy wiele zupełnie nowych produktów od najróżniejszych producentów. Oczywiście dla nas całej imprezy ma być Samsung i jego Galaxy Note 4 oraz nowe Geary, które mają ponownie zrewolucjonizować rynek smartwatchy. Jednak nie będą to wszystkie atrakcje, przygotowane przez Koreańczyków na tą konferencję. Poznamy również…

Na IFA 2014 poznamy tak zwany „Dom przyszłości” według Samsunga. Jego wczesną wersję poznaliśmy już jakiś czas temu, lecz teraz przyszła pora na konkrety. Na Smart Home koreański gigant wydał już blisko 200 mln dolarów. Ten projekt może odmienić znacząco nasze codzienne życie. Po prostu wszystkie domowe przedmioty (Smart Things) miałyby być obsługiwane za pomocą naszego urządzenia, np. smartfona czy tabletu. Według mnie pomysł genialny, aczkolwiek wciąż nic nie wiadomo na temat ewentualnej premiery inteligentnego domu.

Wszystkiego mamy dowiedzieć się już 5. września na osobnej konferencji Samsunga, którą zacznie przemowa Boo-Keuna Yoon’a – ważna osoba w zarządzie koreańskiej firmy.

Targi IFA mają długą historię, pokazywania światu najnowszych technologii. Samsung ponownie dołączy do dyskusji, na czym obecnie polega prawdziwa innowacja – w jaki sposób zmienia nasze życie i to jak żyjemy.

– Boo-Keun Yoon, członek zarządu Samsunga

Wychodzi więc na to, że po zegarkach, pełna komputeryzacja dosięgnie również nasze domy, które staną się Smart. Myślę, iż taki koncept z pewnością przyjmie się do naszego życia. Sądzę, że w niedalekiej przyszłości wszyscy będą wyposażać swoje mieszkania w niespotykaną dotąd technologię lub nawet budować „smarthome’y”. Każdy jego element obsłużymy smartfonem. Jednak problemy mogą się pojawić przy braku energii – może Samsung znajdzie i na to rozwiązanie?

źródło: SamMobile
źródło: zdjęcia: technologyx.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj