Chyba każdy zgodzi się ze mną, że w swoim smartfonie chciałby mieć najlepsze podzespoły, które zapewnią najbardziej optymalne i płynne działanie. Smartfony z układem 64-bitowym stają się powoli coraz bardziej popularne. Skoro producenci mają taką możliwość, aby stworzyć jeszcze lepsze podzespoły to czemu mają tego nie robić? Właśnie się dowiedzieliśmy, że smartfony z 64-bitowymi układami już wkrótce mogą stać się codziennością.

Z ostatnich przecieków na temat Samsunga dowiadujemy się, że koreański gigant technologiczny ma zamiar być jednym z pierwszych producentów smartfonów z Androidem, które będą posiadały 64-bitowy procesor. Ponoć Samsung pracuje nad tymi układami już jakiś czas, a dobrym przykładem tych prac jest wyciek modelu ze średniej półki, oznaczonego jako SM-G530, który pojawił się w jednym z benchmarków, gdzie został potwierdzony 64-bitowy procesor zastosowany w tym modelu.

Dzisiaj urządzenie SM-G530 dostrzeżono na mobilnej stronie Samsunga i na profilu User Agent, gdzie pojawił się dość ciekawy szczegół. Smartfon będzie zasilany procesorem Snapdragon 61x, który składa się z rdzeni Cortex-A53 ARMv8, zamiast standardowych rdzeni Cortex-A7, które widzieliśmy w procesorach mobilnych ze średniej klasy. Układ ten ma się charakteryzować około 50% szybkością i ma być bardziej energooszczędny niż procesor Cortex-A7.

sm-g350f-uaprof
SM-G350F / fot. WAP SamsungMobile

 

Na tą chwilę nie ma żadnych informacji kiedy pojawią się tego typu urządzenia, ale możemy przypuszczać, że nastąpi to po oficjalnym wydaniu Androida L, który będzie wspierać 64-bitową architekturę, czyli już za niedługo.

źródło: Samsungmobile przez SammyToday

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj