Dziś ostatni dzień sierpnia, a to oznacza, że premiera Samsunga Galaxy Note 4 już za rogiem. Wygląda na to, że dzień bez przecieków na temat następcy Galaxy Note 3 to dzień stracony. Na mobilnej stronie internetowej Samsunga w Profilu User Agent została ujawniona rozdzielczość ekranu w Galaxy Note 4. Na dodatek, jakby było mało, do sieci przedostało się kolejne zdjęcie, które ponoć ma przedstawiać nadchodzący tabletofon.

Samsung Galaxy Note 4 jest zaledwie kilka dni przed oficjalnym zaprezentowaniem na targach IFA 2014 w Berlinie, więc możemy być zasypywani coraz to większą ilością informacji. Najnowszy przeciek na temat smartfona pochodzi z Profilu User Agent z mobilnej strony Samsunga, która potwierdza część specyfikacji jaka dotąd została ujawniona.

Dzięki mobilnej stronie Samsunga dowiadujemy się, że Galaxy Note 4 ma oznaczenie SM-N910T (być może jest to wersja dla amerykańskiej sieci T-Mobile) i będzie posiadał wyświetlacz QHD w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Sądzi się także, że urządzenie będzie wyposażone w 64-bitowy procesor. Dane odnośnie wyświetlacza QHD pojawiły się już wcześniej, więc mamy teraz kolejne potwierdzenie i możemy być już chyba pewni, że inna rozdzielczość nie wchodzi w grę. Nie bierzemy tutaj pod uwagę jego kilku wersji, które być może pojawią się w przyszłości (jak np. Galaxy Note 3 Neo), gdzie wyświetlacz może mieć inną rozdzielczość.

Profil User Agent. QHD w Galaxy Note 4
Profil User Agent. Ekran QHD w Galaxy Note 4 / fot. Samsung Mobile

 

Co ciekawe, w sieci pojawił się także plakat z Galaxy Note 4, który przeznaczony jest na targi IFA w Berlinie. Zdjęcie pokazuje metalową ramkę w okół urządzenia, prostokątny przycisk Home, znane już nam logo Galaxy Note 4 oraz wielki napis IFA. Musimy jednak pamiętać, że może to być po prostu fotomontaż lub celowe działanie, bo jakość zdjęcia jest po prostu tragiczna. Dobry grafik na podstawie już wielu danych o Galaxy Note 4 i przede wszystkim jego zdjęć, które pojawiły się w sieci może stworzyć swoją grafikę. Warto też zaznaczyć, że tapeta różni się od tej, która krąży ostatnio w internecie oraz od pierwszego nieoficjalnego zdjęcia prasowego.

Plakat Samsunga Galaxy Note 4
Plakat Samsunga Galaxy Note 4 / fot. toranji.ir

 

Więcej o specyfikacji, wyglądzie oraz o przypuszczeniach odnośnie Samsunga Galaxy Note 4 przeczytacie w naszym podsumowaniu, które przygotował dla Was Krzysiek.

źródło: Samsung Mobile, toranji przez GSMArena