Kilkanaście dni temu przedstawiłem Wam pewne etui dedykowane do Samsunga Galaxy Tab S 8.4, którym był Book Cover. Tym razem w moje ręce wpadła można powiedzieć, że „okrojona wersja” wspomnianego przed chwilą etui. Simple Cover, bo o nim mowa jest kolejnym orginalnym akcesorium do Galaxy Tab S jakie chce Wam zaprezentować. Zacznijmy jednak od samej nazwy tego produktu. Słowo „Simple” chyba większości z nas kojarzy się  z czymś uproszczonym i rzeczywiście tak jest.

Na pierwszy ogień pójdzie sama konstrukcja owego pokrowca. Simple Cover jest znacznie odchudzony w stosunku do Book Cover’a, ponieważ zrezygnowano tutaj z ochrony tylnej części urządzenia. Obudowa jest  w około 80% zupełnie odsłonięta. Jaka jest wada takiego rozwiązania? Niestety obiektyw aparatu jest narażony na różne uszkodzenia, bo oczko aparatu wystaje kilka milimetrów ponad obudowę. Tak jak w przypadku Book Cover’a, również to etui mocujemy na tablecie poprzez dwa zatrzaski na obudowie. Tutaj po raz kolejny nasuwa nam się na myśl słowo „simple”, bo połączenie etui z tabletem jest dziecinnie proste.

Jeśli lubicie umieścić swój tablet w różnych pozycjach tak jak w przypadku Book Cover’a to niestety się zawiedziecie. Simple Cover przez swoją konstrukcję nie pozwala w żaden sposób podeprzeć naszego urządzenia. Ma to także swoje plusy. Dzięki temu etui nasz Galaxy Tab S nie sprawia wrażenia większego i cięższego. Pokrywa chroniąca ekran, czyli główna część pokrowca typu Simple Cover posiada w sobie specjalny magnes, dzięki czemu ekran będzie automatycznie wybudzany i usypiany. Od środka Simple Cover pokryto specjalną mikrofibrą zapobiegającą rysowaniu się ekranu, która jest miła w dotyku. Krawędzie etui są wykonane w bardzo staranny sposób, a przeszycia sprawiają wrażenie bardzo solidnych. Sama tekstura Simple Cover’a jest identyczna jak w Book Cover, ale z jednym małym wyjątkiem. Ta w uproszczonej wersji sprawia wrażenie dużo bardziej plastikowej w dotyku.

Cena? No właśnie ponownie jest trochę przesadzona. Simple Cover wyceniono na około 120 złotych, co według mnie jest zdecydowanie za dużą kwotą, w porównanie do tego co otrzymujemy. Wadą, o której nie wspomniałem wcześniej jest również to, że etui w bardzo łatwy sposób może się nam otworzyć, a wtedy ekran jest narażony na zarysowania przykładowo podczas upadku. Niemal za każdym razem, kiedy tablet będzie w drodze na podłogę, etui się otworzy.

Niemniej jednak pomimo swoich kilku wad Simple Cover bardzo mi podpasował. Powody są dwa – nie powiększa on znacząco urządzenia, a także nie dodaje zbędnego balastu. Co Wy sądzicie o Simple Cover? Jakiego etui używacie do swoich Tab’ów S? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.