Samsung Galaxy Note 4 jeszcze nie trafił na półki sklepowe, a już zbiera w niektórych kwestiach pozytywne opinie. Nie tak dawno mogliście przeczytać o ekranie AMOLED w Galaxy Note 4, który cechuję się lepszym odwzorowaniem kolorów, a dziś kolejna firma chwali Samsunga za wyświetlacz w najnowszym tabletofonie. Za co tym razem Koreańczycy zdobywają pochwały?

DisplayMate, znana firma specjalizująca się w testach graficznych, pochwaliła wyświetlacz AMOLED w Galaxy Note 4 w szczegółowej recenzji. Jak wiemy smartfon posiada 5,7-calowy wyświetlacz QHD Super AMOLED w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, co przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 518ppi. Ale to nie jest jego jedyną zaletą, ponieważ Samsung poświęcił dużo pracy rozwijając także jakość swoich wyświetlaczy OLED.

Ocena jest oparta na dość obszernych badaniach, które skupiały się bardziej na rzeczach technicznych, a ich wyniki jasno pokazują, że ekran w Samsungu Galaxy Note 4 jest obecnie najlepszy na rynku. Jest nawet lepszy od wyświetlaczy w Galaxy S5 i Galaxy Tab S.

Dużo osób twierdzi, że ekrany Samsunga mają przesycone i niedokładne kolory. Podczas testów wyświetlacz w Galaxy Note 4 w trybie podstawowym posiadał najdokładniejsze odwzorowanie kolorów w standardzie sRGB ze wszystkich przetestowanych smartfonów i tabletów przez firmę DisplayMate. Oglądany pod kątem ekran w najnowszym tabletowanie Koreańczyków ulega drobnemu 19% spadkowi jasności i powoduje, że kolory trochę blakną. Jak można było się spodziewać, główne zmiany kolorów są zauważalne już pod kątem 30. stopni, ale w rankingu DisplayMate było to oceniane na poziomie bardzo dobrym.

Ekran w Galaxy Note 4 robi też duże wrażenie jeśli chodzi o odbicie światła. Przeciętne odbicie światła od ekranu ze wszystkich stron wynosi 4,8%. Warto tutaj wspomnieć, że najlepszą miarą dla smartfonów odnośnie odbicia światła jest 4,4%, więc wynik uzyskany przez ekran w Galaxy Note 4 jest imponujący.

Należy jeszcze wspomnieć, że wyświetlacz w Galaxy Note 4 jest o 14% bardziej energooszczędny niż jego poprzednik i zużywa 40% mniej energii niż wyświetlacze takich modeli jak HTC One, czy Sony Xperia Z2, które są w rozdzielczości FHD.

Więcej na temat Samsunga Galaxy Note 4 przeczytacie w naszych pierwszych wrażeniach. Natomiast my z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie przez Samsung Polska kiedy smartfon pojawi się w przedsprzedaży.

źródło: DisplayMate przez GSMArena