Samsung pokazał Galaxy Note 4 dokładnie dwa tygodnie temu. Przed konferencją pojawiło się sporo informacji, że następca Galaxy Note 3 będzie wyposażony w dwa rodzaje procesorów, a mianowicie w Snapdragona 805 lub Exynosa 5433, który miałby być dostępny na niektórych rynkach. Niestety podczas konferencji południowokoreański producent nie ujawnił szczegółowych danych odnośnie swojego autorskiego procesora, a na wystawie była dostępna tylko wersja Galaxy Note 4 z procesorem Snapdragon 805.

Wcześniejsze informacje mówiły o tym, że Exynos 5433 będzie korzystać z nowych rdzeni Cortex-A57 i Cortex-A53, ale też wiele wskazywało na to, że mogą zostać użyte standardowe rdzenie Cortex-A15 i Cortex-A7. Jednakże, jak donoszą redaktorzy z AnandTech, procesor Samsunga będzie korzystał z tych nowszych rdzeni oraz będą posiadać wsparcie dla 64-bitowej architektury. Mówi się także o tym, że wsparcie dla 64-bitów w Exynosie 5433 może zostać wyłączone i jak zauważa AnandTech powodem takich działań może być to, że Samsung nie chce, aby ten procesor był promowany jako zupełnie nowy układ. Przypuszcza się, że Samsung pracuje nad nową serią 64-bitowych procesorów Exynos. Moim zdaniem dobre posunięcie Koreańczyków, zważywszy na to, że dopiero Android L będzie oferować wsparcie dla 64-bitowych SoC.

Oczekuję się także, że za grafikę w Exynosie 5433 odpowiadać będzie Mali T760 taktowany zegarem 700 MHz, czyli procesor graficzny z najwyższej półki jaki posiada w swoim portfolio firma ARM. Warto tutaj dodać, że Snapdragon 805 posiada procesor graficzny o taktowaniu 600 MHz. Takie połączenie może oznaczać, że Exynos 5433 będzie osiągał rekordy wydajności, co mogliśmy już zobaczyć dzięki wyciekowi z benchmarku AnTuTu.

Seria Samsung Exynos 5 Octa 2014
Seria Samsung Exynos 5 Octa 2014 / fot. AnandTech

 

Wydaje mi się, że jest to kwestią czasu, kiedy Koreańczycy zapowiedzą Samsunga Galaxy Note 4 z Exynosem 5433 na wybrane rynki. Trzeba jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności na rynku pojawi się Galaxy Note 4 ze Snapdragonem 805, a dopiero później wersja z Exynosem 5433.

źródło: AnandTech przez SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj