Samsung Galaxy Note 3 Neo, to tańszy wariant pełnoprawnego Galaxy Note’a 3. Samo urządzenie jest naprawdę ciekawe w swoim segmencie cenowym i ma za zadanie wypełnić lukę między Galaxy Note II i Note 3, łącząc w sobie cechy ubydwu wspomnianych urządzeń. Właśnie rozpoczął się proces aktualizacyjny dla kolejnej wersji smartfonu – tym razem z LTE.

Ten telefon jest klasycznym przedstawicielem rynku tabletofonów, bo ma 5,55-calowy ekran Super AMOLED HD, 2 GB pamięci RAM, układ Exynos 5260 Hexa oraz 8-megapikselowy aparat. Do tej pory z Androida KitKat mogli cieszyć się użytkownicy Samsunga Galaxy Note 3 Neo, wyposażonego w jednostkę Snapdragon 400 i oznaczonego jako SM-N750. Jednak od teraz aktualizacja do nowszej wersji systemu Google, będzie dostępna także dla wersji LTE. Koreańczykom trochę zajęło wypuszczenie tej aktualizacji i powinni to zrobić znacznie wcześniej, bo na rodzimym rynku KitKat jest już od początku maja.

Jakie zmiany wprowadza ta aktualizacja? Poprawia wydajność oraz stabilność systemu, wprowadza belkę systemową z białymi ikonkami, zapewnia poprawę czasu pracy i wsparcie dla bezprzewodowego drukowania, daje odmieniony ekran blokady ze skrótem do aparatu, jak też umożliwia włączenie trybu pełnoekranowego w przeglądarce oraz galerii. Oczywiście zmian jest trochę więcej, ale są one kosmetyczne i nie są one aż tak ważne, jak te wymienione przed chwilą.

samsung galaxy note 3 neo android kit kat
Android 4.4.2 dla Note 3 Neo / fot. SamMobile

 

Już obie wszystkie Galaxy Note 3 Neo mogą cieszyć się KitKatem na pokładzie, ale wciąż nic nie wiadomo na temat ostatecznej premiery aktualizacji dla Polski – być może jest to kwestia kilku, może kilkunastu dni. W dodatku, nadal czekamy na najnowszego Androida dla flagowców Samsunga sprzed dwóch lat – Galaxy S III LTE i Galaxy Note II. Póki co zero informacji, a cierpliwość użytkowników już jest na skraju wyczerpania.

źródło: SamMobile