Kilka dni temu pisałem o cenie Gear VR, którą udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć w trakcie IFA. Cena Samsunga Galaxy Note 4 oraz Edge jest łatwa do przewidzenia bo flagowce kosztują zawsze podczas premiery ok. 3000 zł, a co z zegarkiem Gear S? Wczoraj sklep Redcoon rozpoczął przedsprzedaż i ofruje Gear S w cenie 1799 zł. Wielokrotnie wcześniej Redcoon miał zawyżone ceny z jednego prostego powodu. W większości przypadków prezentuje on ceny urządzeń jako pierwszy. Czy będzie tak tym razem?

Inteligentne zegarki są drogimi gadżetami. Oczywiście inni producenci robią tańsze urządzenia, dla części osób nawet ładniejsze, ale na pewno nie mają tylu funkcji. Chcąc oszacować cenę Gear S należy zastanowić się czy oferuje on więcej niż Gear 2 i zestawić go z ceną w dniu rozpoczęcia sprzedaży tego drugiego. 1199 zł, bo dokładnie tyle musieliśmy wyłożyć na Gear 2 na samym początku było dla wielu osób ceną zbyt wygórowaną i między innymi dlatego decydowali się na Gear 2 Neo, który nie posiada aparatu i metalowej koperty chcąc zaoszczędzić 300 zł. Gear S poza aparatem i portem podczerwieni, które niestety nie znalazły się w nowym zegarku oferuje wszystko to co poprzednicy i więcej.

Mamy większy, zakrzywiony ekran, moduł 2G/3G, WiFi, Bluetooth, GPS oraz czujniki takie jak: akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik rytmu serca, oświetlenia, UV i barometr. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć na targach IFA, że cena będzie wynosić 1499-1599 zł. Czy to dużo? Tak. Czy jest to cena adekwatna do sprzętu, który kupujemy? Na to pytanie musicie sami sobie odpowiedzieć, ale pamiętajcie, że Gear S to nie tylko zegarek. Możemy z niego dzwonić i pisać SMS bez konieczności używania smartfona. Jeśli potwierdzi się jednak cena z Redcoon to podejrzewam, że właśnie ten czynnik zabije sprzedaż nowego inteligentnego zegarka od koreańskiego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj