Na konferencji w Berlinie, południowo koreański producent pokazał swój najnowszy smartwatch, czyli Samsung Gear S. Smat-zegarek na tle konkurencji wyróżnia się wygiętym 2-calowym wyświetlaczem Super AMOLED w rozdzielczości 360 x 480 pikseli oraz slotem na kartę nanoSIM. Więcej na jego temat przeczytacie w naszym odrębnym wpisie klikając tutaj. Poza zegarkiem, Koreańczycy zaprezentowali też najnowszy tabletofon Galaxy Note 4. Dzisiaj rzecznik Samsung Polska zdradził nieco informacji odnośnie pojawienia się wspomnianych urządzeń na naszym rynku.

Już chyba jest tradycją, że rzecznik Samsung Polska na Twitterze co tydzień w środę organizuje akcję „GZR”, czyli Godzina z Rzecznikiem. Właśnie podczas tej akcji Robert zapytał się o datę sprzedaży Galaxy Note 4 i Gear S, gdzie dowiedzieliśmy się o przybliżonej dacie sprzedaży najnowszego tabletofonu i smart-zegarka w Polsce. Jak poinformował nas Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska, na koncie społecznościowym Twitter, Samsung Galaxy Note 4 i Gear S będą w sprzedaży na polskim rynku w okolicach 25. października.

Zadaliśmy także podchwytliwe pytanie odnośnie pojawienia się Gear S w zestawie z Galaxy Note 4, ale niestety Olaf Krynicki nie zdradził nam tej informacji i musimy jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieję, że cena za Gear S nie będzie zbyt wysoka jak ta w przypadku sklepu internetowego Redcoon, o czym więcej tutaj.

Oba urządzenia wchodzą powoli na wybrane rynki, gdzie Gear S, tej jesieni, będzie dostępny u czterech amerykańskich operatorów komórkowych, a Galaxy Note 4 od piątku będzie dostępny w Korei Południowej. Wiemy także, że Galaxy Note 4 będzie w sprzedaży w innych 140 krajach pod koniec października.

Szczerze powiedziawszy po cichu liczyłem na to, że Samsung Galaxy Note 4 i Gear S będą w Polsce dostępne w połowie października, a nie pod koniec. Ale mogłem się tego spodziewać, ponieważ zainteresowanie tym smartfonem było, jest i przez dłuższy czas będzie spore, a Samsung musi nadążyć z produkcją kilku milionów egzemplarzy i musi mieć czas na dostarczenie urządzeń na rynki.

Czekacie na Samsunga Galaxy Note 4 i Gear S?

źródło: SamsungPolska