Samsung Gear VR to pierwsze globalnie dostępne okulary rozszerzonej rzeczywistości. Swoją premierę miały na tegorocznych targach IFA, obok Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge i smartwatcha Gear S. Już wcześniejszej mogliście przyjrzeć się im bliżej, dzięki naszej relacji prosto z Berlina. Jednak dzisiaj dowiadujemy się czegoś więcej. Wiemy już, ile okulary Gear VR będą kosztować oraz kiedy trafią do sprzedaży.

Redaktorzy serwisu G For Games dotarli do dokumetu w języku koreańskim, który zdardza datę wprowadzenia Gear VR na rynek i cenę tego urządzenia. Jak się okazuje na okulary rozszerzonej rzeczywistości od Samsunga będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bo według udostępnionych informacji Gear VR trafi do sprzedaży dopiero 1. grudnia 2014 roku. Ten czas oczekiwania może trochę zrekompensować cena, która wygląda na całkiem przystępną – po przeliczeniu wynosi około 187 dolarów, czyli trochę ponad 600 złotych, biorąc pod uwagę tylko aktualny kurs. Jak się okazuje, cena będzie zbliżona do tej, o której już miesiąc temu pisał Robert.

Dla przypomnienia, Gear VR to okulary, które w pewnym sensie przeniosą nas w wirutalny świat. Działają tylko i wyłącznie z Samsungiem Galaxy Note 4. Moim zdaniem jest to spora wada tego urządzenia, ale z drugiej strony, dzięki ograniczonej kompatybilności jego cena jest niższa. Przejdźmy zatem do kwoty, za którą będziemy mogli zakupić Gear VR. Jak się okazuje będzie zbliżona do tej, o której Robert pisał prawie miesiąc temu.

gear vr
Samsung Gear VR / fot. gforgames.com

 

źródło: GforGames przez SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj