Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Samsung rozpoczął aktualizację dla dwóch modeli Galaxy S III o nazwie kodowej SHV-E210S – przeznaczony dla Korei Południowej i GT-I9305N – kierowany do użytkowników z Finlandii. Wtedy też pojawiła się informacja, że już wkrótce podstawowy wariant Galaxy S III LTE GT-I9305 także dostanie Androida 4.4.4 KitKat. Dzisiaj możemy Was z przyjemnością poinformować, że Samsung Galaxy S III LTE GT-I9305 w Polsce otrzymał aktualizację do najnowszego Androida KitKat.

Samsung rozpoczął kolejną już aktualizację dla Galaxy S III LTE o nazwie kodowej GT-I9305. Aktualizacja dotyczy urządzeń niebrandowanych, waży 964 MB i można ją pobrać w trynie OTA lub za pomocą programu Kies. Oprogramowanie swoje waży, dlatego dla bezpieczeństwa najlepiej przed instalacją jest połączyć się z siecią bezprzewodową WiFi oraz mieć naładowany telefon w połowie. Nowa wersja oprogramowania poprawia wydajność urządzenia i została oznaczona dla regionu XEO jako I9305XXUFNJ1, a co za tym idzie Android ma teraz oznaczenie 4.4.4 KitKat.

Jak już wspomniałem najnowsza aktualizacja dla Galaxy S III LTE poprawi stabilność urządzenia oraz wprowadzi poprawki w zabezpieczeniach, doda kilka standardowych funkcji znanych z KitKata jak wsparcie bezprzewodowego drukowania, wyższą wydajność i mniejsze zużycie pamięci, białe ikony paska stanu i zaktualizowane aplikacje Samsunga.

Samsung Galaxy S III LTE GT-I9305 posiada 4,8-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości HD 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowy Exynos 4412 o taktowaniu zegara 1,40 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 64 GB, aparat główny w rozdzielczości 8 Mpix i przedni aparat w rozdzielczości 1,9 Mpix. Energii dostarcza bateria o pojemności 2100 mAh. Od teraz Galaxy S III LTE działać będzie na Androidzie 4.4.4 KitKat.

Jeśli posiadacie tą wersję Samsunga Galaxy S III, to koniecznie podzielcie się z nami wrażeniami. Dajcie znać czy rzeczywiście Wasz smartfon przyspieszył, a może nie widzicie żadnej różnicy? Dajcie nam znać również, jeśli zauważyliście coś nowego.

źródło: Samsung-Updates