Samsung obecnie stara się wypełnić absolutnie każdą lukę na rynku mobilnym. Warto tutaj wspomnieć o specjalnych modelach jak Galaxy Tab Active czy Galaxy Tab 4 Nook. Co ciekawsze, według najnowszych pogłosek południowokoreańska firma może wyprodukować nowy smartfon, sygnowany logiem największego portalu społecznościowego, czyli Facebooka. Czy jest na co czekać?

Jak się okazuje, już odbyły się wstępne rozmowy pomiędzy Markiem Zuckerbergiem (założyciel i główny akcjonariusz Facebooka), a Lee Jay-Yongiem (wiceprezes Samsunga) – przynajmniej tak donoszą media z Korei. Podobno rozmawiali na temat futurystycznych technologii w  biznesie. Najprawdopodobniej produkt ich współpracy poznamy na przełomie tego i przyszłego roku. Co ważniejsze, będzie posiadać nową nakładkę – Facebook Home – która mimo dostępności w Google Play, nie zdobyła popularności. Ba, dosyć szybko o niej zapomniano.

Zresztą nie będzie to pierwszy owoc ich współpracy. Jak doskonale wiecie, Samsung Gear VR powstał we współpracy z Oculusem, który od niedawna należy do… Facebooka. Jak więc sami widzicie, nowy smartfon będzie kolejnym wspólnym projektem. Osobiście zastanawiam się nad sensem wprowadzania takiego smartfona na rynek – podobne próby HTC zakończyły się porażkami. Może zadziała magia firmy Samsung?

Istnieje także inna możliwość. Wszystkie modele Galaxy miałyby mieć wgrane aplikacje od Facebooka, w skład których, oprócz najsłynniejszego social media, ma wchodzić Instagram i komunikator Messenger. Moim zdaniem, byłoby to lepsze rozwiązanie aniżeli pokazanie światu nowego telefonu. Choć uważam, iż wówczas Samsung powinien dać możliwość ich odinstalowania.

Sądzę, że współpraca dwóch gigantów okaże się dosyć owocna. Przecież w ostatnim czasie, świat poznał okulary rozszerzonej rzeczywistości Gear VR. Jak będzie? Przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

źródło: Korea Times przez SamMobile