Samsung Galaxy Tab Active po raz pierwszy ujawnił swoje oblicze podczas tegorocznych targów IFA w stolicy Niemiec i wzbudził spore zainteresowanie. To tablet jakiego jeszcze nie było, tablet do zadań specjalnych ze wzmocnioną obudową i rozwiązaniami jakich trudno szukać w innych tabletach. Galaxy Tab Active nie jest dla wszystkich, ale mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy chcą go kupić. Znamy ceny i wiemy, że jeszcze w tym miesiącu tablet trafi do sprzedaży.

Galaxy Tab Active jest zbliżony do 8-calowego Galaxy Tab 4, ale tylko jeśli spojrzymy na jego parametry. W gruncie rzeczy to nowe urządzenie, które wyróżnia się nietypowymi rozwiązaniami w tej kategorii sprzętu. Zacznijmy od tego, że tablet jest odporny na uderzenia mechaniczne i upadek z wysokości około 1,2 metra, o czym świadczy nie tylko specjalny certyfikat, ale też wzmocniona obudowa. Robert to swego czasu sprawdzał i rzeczywiście jest to prawdą, bo po kilku rzutach Galaxy Tab Active wyglądał jak nowy. Dochodzi jeszcze norma IP67, która gwarantuje odporność na wodę i kurz, ale prawdziwym „ficzerem” jest specjalny rysik chowany w obudowie i wymienna bateria.

Tablet powoli wkracza do sklepów w krajach europejskich, wśród których jak się okazuje będzie też Polska. Taką informację przekazał na Twitterze Mateusz Rzempała, PR Specialist / B2B & IT w Samsung Polska. Jak się okazuje, Galaxy Tab Active już w przyszłym tygodniu, czyli w dniach między 20 a 26 października zawita do salonów Samsung Brand Store i będzie dostępny w dwóch wariantach. Tańsza wersja z Wi-Fi została wyceniona na 1599 złotych, a ta wzbogacona o moduł LTE koszuje 1999 złotych.

źródło: Twitter przez tabletowo