Jak to się mówi, dopóki nie poświęcimy odpowiednio dużej ilości czasu na ćwiczenia, to nie osiągniemy wyznaczonego celu i nie dojdziemy do doskonałości. Dopóki ptak nie rozwinie swoich skrzydeł to nie wzbije się w powietrze. No i wreszcie, póki nie zaczniemy to… nic się nie zmieni. Takich przykładów można szukać bez końca. My nie mamy zamiaru kończyć, ale wręcz przeciwnie – rozwinąć skrzydła i rozwijać się jeszcze bardziej. Co należy przez to rozumieć? Dostarczymy Wam jeszcze większej ilości newsów z mobilnego świata, ale przede wszystkim obszernych i autorskich recenzji urządzeń, nie tylko od Samsunga. Pozostaje tylko pytanie, czy jesteście na to gotowi i czy tego chcecie?

Jeszcze dwa lata temu, gdy rejestrowałem domenę galaktyczny.pl, nie sądziłem, że teraz będzie ona miała tak szerokie grono czytelników i co ważne, stałych czytelników. Może nie jest to jeszcze poziom największych w tej branży, ale to nie jest teraz najważniejsze. Cieszy mnie każdy użytkownik, który odwiedził galaktycznego i co ważne – znalazł to, czego szukał. Już teraz mamy niemal 1800 wpisów, wśród których można znaleźć autorskie recenzje sprzętu, solidną dawkę aktualności czy świetne Galaktyczne PoradnikiW sumie wszystko zaczęło się od Galaxy S III, który dla Samsunga był w pewnym sensie przełomowym smartfonem. Przełomowym też dla mnie, bo to on sprawił, że powstał galaktyczny. Pomyślałem wtedy – Skoro mam nowe urządzenie, które zapoczątkowało nowy wygląd smartfonów i wprowadziło spory powiew świeżości w interfejsie, to czemu nie stworzyć bloga, gdzie użytkownicy znajdą więcej szczegółowych informacji, w szerszej formie niż dają to pojedyncze recenzje. No właśnie, pomysł był niezły, ale… Ktoś mądry powiedział kiedyś Robertowi, że nie można się wybić na stronie, która w domenie ma imię i nazwisko (a Robert swego czasu taką stronę redagował), dlatego też postanowiliśmy połączyć siły i razem tworzyć galaktycznego. To miało większy sens, bo oboje siedzimy w tej branży i skupiamy swoją uwagę na urządzeniach Galaxy od kilku lat.

Doszliśmy jednak do wniosku, że tworzenie strony o urządzeniach jednej firmy nadal stanowi spore ograniczenie. I od razu tutaj napiszę ucinając wszelkie spekulacje, że strona nigdy nie była w żaden sposób finansowana przez Samsunga i nie była też stroną firmy, a cała praca wywodziła się z naszej pasji i zainteresowania urządzeniami tej marki. Na pewno było to też związane z tym, że Samsung jest solidną i renomowaną firmą, która nie tylko jest największym producentem smartfonów na świecie, ale w swojej ofercie ma mnóstwo innych ciekawych urządzeń z różnych kategorii, ciągle wymyśla coś nowego oraz ma innowacyjne pomysły i rozwiązania, które wprowadza w życie. Nie mniej, teraz chcemy wykorzystać swoje możliwości, kontakty i fakt, że galaktyczny ma już dobrą pozycję na rynku, by otworzyć się na więcej i w pewnym sensie odmienić nieco profil galaktycznego. Chcemy testować nowe urządzenia innych producentów, co wychodzi nie tylko z tego, że sami jesteśmy ich bardzo ciekawi, ale też wiemy, że Wy też się nimi interesujecie, co widać w narastającej ilości komentarzy. Chcemy je mieć na dłużej, by przyjrzeć się im bliżej, sprawdzić czym się wyróżniają, porównać między sobą i mieć szerszy pogląd. Zasada jest jedna – żeby mieć jakiekolwiek zdanie na temat danego produktu, to najpierw trzeba je dobrze poznać. Do tej pory nie było to możliwe, bo dostęp do innych smartfonów był ograniczony i dlatego chcemy to zmienić. Ciągle pojawiają się pytania w stylu – „Dlaczego tylko Samsung?”, „Czy będziecie testować urządzenia innych producentów?” czy „Jaki smartfon wybrać?”. Pytań jest mnóstwo i pojawiają się one nie tylko pod filmami Roberta na YouTube, ale też trafiają na galaktyczną skrzynkę mailową. Dlatego też chcemy wyjść naprzeciw i dostarczyć Wam takich informacji.

„Zamykanie się tylko właśnie na jedną markę ma ten minus, że nikt, czy jakby na jeden nurt nikt tego nie dokonał w stu procentach. Są portale, które miały się zajmować powiedzmy telewizorami i robią recenzję tabletów i smartfonów, są Ci co mieli robić tylko AGD, ale robią też inne, sa portale, które miały zajmować się tylko tabletami, a robią również smartfony, aplikacje i tak dalej. Ciężko się zamknąć po prostu na jeden segment, no bo użytkownicy, Wy oczekujecie czegoś innego, żeby porównywać, skakać między jedną, a drugą kategorią, między jednym, a drugim producentem, wyciągać tą esencję co jest najlepsze i podawać Wam to już w takiej już prostszej postaci, po prostu na talerz. Myślę, że tak właśnie będzie i chciałbym żeby tak było…”.

– Robert Nawrowski, Zastępca redaktora naczelnego serwisu galaktyczny.pl

Zapytacie pewnie, ale co z domeną, bo przecież ona w pewnym stopniu utożsamia się z urządzeniami Galaxy? Tak, owszem, na początku zamiar był prosty i nikt nie myślał co będzie w przyszłości, ale teraz możemy powiedzieć, że przecież każde urządzenie jest w mniejszym lub większym stopniu… galaktyczne. Co więcej, dzięki zdobytemu doświadczeniu i możliwościom możemy stworzyć galaktykę mobilnego sprzętu, bądź jak to napisała Julia – „jasną materię polskiej blogosfery technologicznej”. Przyznam, że strasznie to określenie mi się spodobało, a Wam? Nie chcemy jednak robić tego bez Was i chcemy poznać Waszą opinię na temat tej zmiany. Stąd też poniżej znajduje się prosta ankieta, która pomoże nam określić sposób działania i dowiedzieć się, jak Wy się na to zapatrujecie.

[poll id=”12″]

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Otóż, wygląd strony nie ulegnie większym zmianom, przynajmniej w najbliższym czasie. Nie wykluczone jest to, że delikatne odświeżenie zostanie logo, pod którym pojawi się hasło przewodnie serwisu. Głównie jednak modyfikacje dosięgną kategorii ze względu na fakt, że pojawią się recenzję i informacje o większej ilości urządzeń. Zmiany będą jednak wprowadzane stopniowo, i nadal będzie to stary, dobry galaktyczny z Galaktyczną Redakcją i ze znacznie większą ilością ciekawych treści. A treści będzie naprawdę sporo, bo już mamy przygotowaną recenzję smartfonu Nokia Lumia 920, tworzy się recenzja GoClever Insignia 500, ale na warsztacie są też nowości takie jak Galaxy Note 4, Sony Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact, Nokia Lumia 930, a także tablet Lenovo Yoga 2 z 10,1-calowym ekranem. Więc, krótko mówiąc, będzie lepiej!

Na koniec warto jeszcze obejrzeć film Roberta, który też wyraził swoje zdanie na temat zmian.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj