Na jednej ze swoich ostatnich konferencji firma Apple zaprezentowała nowe rozwiązanie, które zostało nazwane Continuity. Usługa pozwala na komunikację iPhone’a z innym urządzeniem z OS X. Kilka dni temu Samsung przedstawił testową wersję nowej aplikacji, o podobnej ale zarazem ulepszonej funkcjonalności. Mowa tu o Flow. Dlaczego właśnie ona ma większa szansę na odniesienie sukcesu?

Samsung w swojej ofercie ma bardzo dużo urządzeń mobilnych jak smartfony, tablety czy zegarki, ale znajdują się w niej również urządzenia takie jak telewizory czy laptopy. Własnie po to powstała aplikacja Flow, której główną ideą jest możliwość komunikacji i współpracy tych wszystkich urządzeń ze sobą.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta, a wszystko wiąże się z dwoma aspektami – funkcjami przesyłania i powiadomieniami. Prostym przykładem jest sytuacja, gdy użytkownik ogląda film na swoim tablecie, ale chciałby obejrzeć go na większym ekranie. Nic prostszego, bo wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby przenieść ulubiony serial na wyświetlacz telewizora. Funkcja ta może się też przydać podczas pisania dokumentów na smartfonie, gdy potrzeba więcej przestrzeni roboczej. Wówczas jednym dotknięciem ekranu można przenieść rezultaty swojej pracy na laptopa czy tablet.

Samsung Flow / fot. Samsung
Samsung Flow / fot. Samsung

 

Jak już wspomniałem wcześniej, Samsung Flow jest w fazie beta. Rozwiązanie to powinno pojawić się  na urządzeniach konsumentów w 2015 roku, prawdopodobnie jako uaktualnienie systemu. Niektóre z funkcji oferowanych przez Flow są już dostępne na urządzeniach firmy Samsung, ale chodzi tu o to, by ujednolicić cały proces, aby to wszystko stało się jeszcze łatwiejsze dla użytkowników.

Wszystkie funkcje nowej aplikacji zostały zaprezentowane w filmiku na górze wpisu. A Wy co sądzicie o takiej funkcjonalności?

źródło: PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj