Pierwsze informacje o Project Tango pojawiły się blisko rok temu. Już wówczas wiedzieliśmy, że będzie to sprzęt rewolucyjny, pozwalający na trójwymiarowe skany otoczenia. Co ciekawe, właśnie trafił do sprzedaży w sklepie Google Play. jak będzie wyglądać jego dostępność? Ile przyjdzie nam zapłacić za takie urządzenie?

Niestety obecnie Project Tango Tablet ma być dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Sądzę jednak, że do końca roku Google rozszerzy dystrybucję swojego tabletu o kolejne kraje. Gigant z Mountain View wycenił narzędzie dla deweloperów na 1024 dolary. Moim zdaniem jest to adekwatna kwota do możliwości prezentowanych przez ten sprzęt. Zresztą spójrzcie na specyfikację: Nvidia Tegra K1 (dwa rdzenie Denver 64 bit), 4 GB pamięci operacyjnej, 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. W dodatku urządzenie zostało wyposażone w szereg kamer oraz czujników. To właśnie one pozwalają na tworzenie trójwymiarowego modelu danego miejsca, po którym wystarczy się tylko przejść.

Dzięki Project Tango Tablet pojawi się niespotykaną ilość aplikacji, wykorzystujących pełny potencjał okularów rozszerzonej rzeczywistości. Z pewnością przyczyni się to do wzrostu sprzedaży gogli VR, takich jak Samsung Gear VR czy Archos VR Glasses. Sądzę, że to nowatorskie urządzenie od Google, znacząco odmieni rynek mobilny i wearables.

Bez wątpienia rynek technologii ubieralnej rozwija się aktualnie w błyskawicznym tempie, o czym mogą świadczyć wyniki sprzedaży Samsunga Gear S. Bez wątpienia też Project Tango Tablet i aplikacje, które powstaną z jego udziałem, staną się sporą zachętą do zakupu, np. Smasunga Gear VR. A czy Wy jesteście zainteresowani innowacyjnym tabletem od Google’a i zakupem okularów rozszerzonej rzeczywistości? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

źródło: Google Play