Samsung Galaxy Ace, Beam, Core, Grand, Pocket, Trend, Young… Koreański producent jest mocno krytykowany za swoją obecną politykę dotyczącą ilości wariantów, w jakich dostępne są urządzenia z jego logo. Trzeba przyznać, że nawet największym fanom Samsunga trudno zapamiętać wszystkie dostępne na rynku modele. Czy w najbliższym czasie coś się w tej kwestii zmieni? Wszystko na to wskazuje.

Według informacji podanych przez Wall Street Journal, koreański gigant planuje spore redukcje w liczbie sprzedawanych smartfonów. Mają się one kształtować na poziomie około 25-30% i dotyczyć modeli, które znajdą się w ofercie producenta w 2015 roku. Konkretne nazwy smartfonów, które zostaną wycofane z produkcji nie są jeszcze znane. Wszystko wskazuje na to, że Samsung skupi teraz większą uwagę na urządzeniach ze średniej półki (mid-range) oraz tych przeznaczonych dla najmniej wymagających użytkowników (tzw. segment entry-level).

Czy planowane redukcje zapobiegną kolejnym takim żartom?
Czy planowane redukcje zapobiegną kolejnym takim żartom?

Po bardzo dobrych ostatnich 10 miesiącach, w których to Samsung osiągał na rynku mobilnym zyski na poziomie 15%, przyszła kolej na lekki spadek. W ostatnim kwartale liczba ta zmniejszyła się już do 7%, a więc do najniższego poziomu od czasu premiery pierwszego smartfona z serii Galaxy. Koreańczycy jako cel postawili sobie powrót do dwucyfrowej wysokości zysków. Wspomniana redukcja w ilości produkowanych modeli ma być jednym z czynników pozwalających na osiągnięcie tego planu.

Firma Samsung ma zamiar także bardziej skupić się na rynku chińskim, gdzie spore sukcesy odnoszą tacy producenci jak Xiaomi. Sądzicie, że koreański gigant poradzi sobie z tak silną konkurencją? Myślicie, że powrót do zysków na poziomie dwucyfrowym jest możliwy dzięki redukcji ilości modeli dostępnych w portfolio producenta?

źródło: Wall Street Journal przez Android Central