Samsung Galaxy Note 3 to zeszłoroczny flagowy tabletofon Koreańczyków. Oczywiście ten model doczekał się już następcy w postaci Note’a 4, jednak nadal jest to ciekawa propozycja dla osób szukających smartfona z dużym ekranem. Niedawno informowaliśmy Was o testowanym właśnie Androidzie Lollipop dla S4. Jak się okazuje, również dla SM-N900x jest już testowane nowe oprogramowanie. Czy jest na co czekać?

Android 5.0 jest bez wątpienia sporym krokiem naprzód. Nowa wersja systemu wprowadza naprawdę sporą liczbę zmian, chociażby nowy kompilator typu Ahead-Of-Time, czyli ART czy też odświeżony wygląd interfejsu. Wszystko na to wskazuję, że Samsung Galaxy Note 3 otrzyma najnowszą wersję nakładki TouchWiz. Moim zdaniem jest to genialna decyzja giganta, który pokazuje, że również starsze urządzenia mogą otrzymać część nowości z ich następców. Modernizacjom podległo większość aplikacji. Od teraz kolorem przewodnim w nakładce Koreańczyków będzie biały, a nie jak w dotychczasowych Samsungach, czarny.

Warto tutaj wspomnieć, że znaczącym zmianom został poddany Tryb Wielu Okien, który stał się jeszcze bardziej funkcjonalny. Kojarzycie MultiWindow z Note’a 4? Również na starszej generacji tego tabletofonu będziemy mogli skorzystać z odświeżonego rozwiązania. Zresztą reszta nowych elementów była już do zobaczenia na prezentacji Androida 5.0 dla Galaxy S4. Uważam, że zapowiada się bardzo dobra aktualizacja, która wniesie spory powiew świeżości do koreańskich flagowców z 2013 roku.

Według mnie, proces aktualizacji Samsunga Galaxy Note 3 do Android 5.0 rozpocznie się pod koniec grudnia lub na początku 2015 roku. Sądzę, że równolegle Koreańczycy wypuszczą update dla S4. Bez wątpienia nowa wersja systemu oraz nakładki jest powodem, aby czekać na Lollipopa. Czekacie na aktualizację dla Note 3, czy może rozważacie przesiadkę na nowszy model?

źródło: SamMobile