Sonim XP7 Extreme – najbardziej wytrzymały smartfon z Androidem?

0
sonim xp7 extreme ip

Sonim postanowił stworzyć nowy smartfon XP7 Extreme. Co ciekawsze trwa właśnie akcja crowdfundingowa na Indiegogo, której smartfon jest głównym bohaterem. Jeżeli cały plan się powiedzie, CAT może zacząć obawiać się o swoja przyszłość. Czy nowy smartfon od Amerykanów będzie równie wytrzymały co poprzednicy?

Nowy Sonim ma być pełnoprawnym smartfonem. Główne miejsce na froncie zajął 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który został wzmocniony przez szkło Gorilla Glass, a całość ma napędzać Snapdragon 400. Dopełnieniem dla SoC od Qualcomma ma być 1 GB RAM’u oraz 16 GB pamięci wbudowanej (aktualnie brak informacji o gnieździe microSD). Pracę będzie kontrolował Android 4.4 KitKat. Warto tu wspomnieć o dwóch aparatach dobrej jakości – głównym 8 Mpix oraz przednim 1,2 Mpix. Nie wolno także zapominać o głośniku, który według producenta ma zapewnić głośny dźwięk – wynik 103 db robi wrażenie. XP7 Extreme zostanie wyposażony także w szereg modułów łączności, a na jego pokładzie odnajdziemy między innymi wsparcie dla LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/r czy Bluetooth 4.0.

Wszystko ma zasilać ogniwo o pojemności 4800 mAh. Zapowiadany czas pracy na poziomie 40 godzin rozmów oraz 41 dni czuwania pozytywnie zaskakuje i mało który smartfon może stanąć z nim w szranki w tej konkurencji. Główną cechą charakterystyczną XP7 Extreme jest wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Producent deklaruje, że ich smartfon wytrzyma upadek z wysokości 2 metrów i będzie mógł się zanurzyć w wodzie (nawet słonej!) do głębokości 2 metrów. Nowy Sonim spełnia normy IP68 oraz IP69 i ma być wstrząso-, wodo-, kurzo- oraz piaskoodporny. Bez wątpienia będziemy mieć do czynienia ze sprzętem wyjątkowym, który najprawdopodobniej okaże się bezkonkurencyjny w swojej klasie. W dodatku otrzymamy 3-letnią gwarancję. Przekonani?

Sonim XP7 Extreme / fot. PhoneArena
Sonim XP7 Extreme / fot. PhoneArena

 

Aktualna cena za smartfon (za pośrednictwem serwisu Indiegogo) wynosi 579 dolarów, a w pakiecie otrzymujemy kilka dodatków od producenta jak chociażby adapter microUSB. Szkoda, że obecnie brak informacji na temat rozpoczęcia ewentualnej sprzedaży w Polsce, bo mimo mało atrakcyjnej ceny, możliwości urządzenia robią wrażenie. Nie będzie to sprzęt dla każdego, bo wybiorą go osoby, które cenią nade wszystko wytrzymałość swojego telefonu.

źródło: Sonim, Indiegogo przez Phone Arena