Wygląda na to, że kilka urządzeń Samsunga i nie tylko wejdzie w nowy rok z Androidem Lollipop na pokładzie. Koniec 2014 roku z całą pewnością można uznać za czas wzmożonej aktualizacji. Z najnowszą wersją systemu od Google jest już między innymi LG G3 i Samsung Galaxy S5, dla których Lollipop pojawił się jako pierwszy w naszym kraju. Najnowszego Androida mają już Nexusy, a proces aktualizacji rozpoczął się także dla HTC One M8 czy Xperia Z Ultra. Który smartfon jest następny? Jak się okazuje, Galaxy Note 3. 

Niecałe dwa tygodnie temu mogliście zobaczyć jak Android 5.0 Lollipop działa na Samsungu Galaxy Note 3. Był też film z tą samą wersją systemu, ale na Galaxy Note 4. Widać, że coś się dzieje i topowe urządzenia mogą liczyć na odświeżenie. Zajmijmy się jednak ubiegłorocznym flagowcem z serii Galaxy Note, bo to on jest dzisiaj bohaterem. Choć była na nim uruchamiana już wersja testowa, to można było zauważyć sporo zmian, nie tylko tych, które są głęboko pod maską. Note 3 jeszcze przyspieszył, ale przede wszystkim zyskał odświeżoną nakładkę TouchWiz, w której widać powiew Material Design. Może nie ma go aż tyle jak w Nexusach, ale i tak jest dobrze, co możemy zobaczyć w Dialerze, Wiadomościach czy Ustawieniach.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że proces aktualizacji Galaxy Note 3 do Androida 5.0 Lollipop już się rozpoczął, a zaskakujące jest to, że szybciej niż w przypadku najnowszego Galaxy Note 4. Aktualizacja dla ubiegłorocznego Note’a pojawiła się jak na razie w Wietnamie, ale nie wykluczone, że w najbliższych dniach trafi do innych krajów. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku trafi na egzemplarze z polskiej dystrybucji, dlatego sprawdzajcie w ustawieniach i jak się pojawi, obowiązkowo dajcie znać.

Lollipop dla Galaxy Note 3 / fot. SamsungViet
Lollipop dla Galaxy Note 3 / fot. SamsungViet

 Aktualizacja

Przyznamy się bez bicia, że szarpnęliśmy tą wiadomość jak reksio szynkę. Jak się dowiedzieliśmy, powyższa wiadomość jest nieprawdziwa i prawdpodobnie została sfałszowana w programie graficznym, dlatego też po dokładniejszym sprawdzeniu informacji, musimy napisać sprostowanie. Po pierwsze, NL2 to oznaczenie ze starszej wersji, bo ostatnie owszem jest to z Wietnamu (N900XXUENJ3), ale to wersja 4.4.2 KitKat, a nie Lollipop. Po drugie, oprogramowanie do tej pory nie pojawiło się na żadnej stronie, która gromadzi informacje o sofcie jak chociażby Samsung-Updates. Przepraszamy, przyznajemy się do błędu i obiecujemy dogłębniej sprawdzać takie informacje, żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

źródło: Samsung Viet