Samsung słynie z tego, że produkuje urządzenia, gdzie wkłada zakrzywione ekrany. Taka technologia została wykorzystana na przykład w smartfonach Samsung Galaxy Round czy w Samsungu Galaxy Note Edge. Ale najbardziej, jeśli chodzi o wygięte ekrany, firma skupia się na rynku telewizorów. Do grona tych urządzeń można teraz dodać zakrzywione monitory, bo właśnie Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek tego typu sprzęt.

Samsung wprowadził na rynek swój pierwszy zakrzywiony monitor – SD590C. Urządzenie ma ekran o przekątnej 27 cali, rozdzielczość Full HD, wbudowane głośniki oraz mnóstwo funkcji dla graczy i miłośników rozrywki. Producent wykorzystał swoje doświadczenia z produkcji zakrzywionych telewizorów dając użytkownikom doskonały obraz i wrażenie „zanurzenia się” w wirtualnym świecie.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, najnowszy monitor z zakrzywionym ekranem, stwarza lepsze warunki do odbioru wszelkiego rodzaju treści multimedialnych. Film lub gra wyświetlana na ekranie zakrzywionego monitora stają się bardziej wciągające i realistyczne. Zakrzywienie o promieniu 4000R, poszerza nasze pole widzenia, a także pozwala na lepszą percepcję głębi. Wynika to z faktu, iż rogi ekranu znajdują się bliżej użytkownika niż jego środek, co pozwala na uzyskanie bardziej realistycznych doświadczeń z wyświetlanym obrazem. Kształt ekranu wpływa także na wygodę – dzięki kątom widzenia podobnym do ludzkiego oka, użytkownik nie męczy się oglądając treści na zakrzywionym ekranie.

W dalszej części komunikatu czytamy, że gracze będą zadowoleni z monitora Samsung SD590C, który da im realistyczne doznania i lepsze wyniki podczas grania i nie tylko. Jak zaznacza sam producent, wskazywać na to mają badania przeprowadzone przez inżynierów Samsunga. Wyniki jakie uzyskano, mówiły o tym, że gracze korzystający z zakrzywionych ekranów, uzyskali lepsze wyniki od tych, którzy grali na zwykłych, płaskich monitorach. Dodaje także, że monitor wyposażony został w dedykowany tryb gier specjalnie dla graczy. Aby uruchomić wspomniany tryb, wystarczy jedno naciśnięcie w ustawieniach, aby użytkownik mógł się cieszyć idealnie dopasowanymi parametrami wyświetlanego obrazu pod naszą grę. Tryb gier ma gwarantować również optymalny kontrast i wzmacniać wyświetlanie kolorów.

Inną funkcjonalnością nowego monitora, która może okazać się przydatna w trakcie intensywnych rozgrywek jest zastosowany tryb Multi-Monitor. Dzięki niemu, będziemy mogli zestawić ze sobą kilka monitorów Samsung SD590C i używać ich jako jednego, prawdziwie panoramicznego ekranu. Dla uzupełnienia optymalnych warunków do gry o wysokiej klasy dźwięku, w monitorze znalazły się dwa głośniki stereo o mocy 5W. A jak prezentuje się dalsza specyfikacja monitora?

Samsung SD590C został wyposażony w 27-calową matrycę VA o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli i szerokim kącie widzenia 178 stopni. Monitor może pochwalić się kontrastem o współczynniku 3000:1, który zagwarantuje żywe i wiarygodnie odwzorowane kolory oraz czasem reakcji 5 ms. Monitor Samsung SD590C został wyceniony na 1499 zł.

źródło: Samsung (informacja prasowa)

4 KOMENTARZE

  1. Hmm… Zdziwiła mnie cena. Myślałem, że taka technologia będzie dużo kosztować 🙂 Na pewno rozpatrzę ten model przy składaniu nowego PC 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj