Niebrandowany Samsung Galaxy S5 otrzymuje kolejną aktualizację w Polsce. Chociaż wersja systemu nie zmieniła się i nadal mamy Androida 5.0 Lollipop (nie 5.0.1), to trzeba przyznać, że jesteśmy w gronie szczęśliwców, którzy mogą jako pierwsi testować najnowszą wersję oprogramowania. Z jednej strony jesteśmy pierwsi, z drugiej to właśnie nasze urządzenia narażone są na największą liczbę błędów i nie ma co ukrywać „jesteśmy betą dla całego Świata”. Wiele rzeczy nadal nie chodzi tak jak powinno, ale przyjrzyjmy się co dokładnie zmieniło się w najnowszej wersji Androida 5.0 na Samsungu Galaxy S5.

Ciężko powiedzieć, że zmiany są kosmetyczne, bo paczka, którą możemy ściągnąć bezpośrednio za pomocą telefonu (OTA) nie jest mała. 300 MB to coś więcej niż drobne poprawki, chociaż na pierwszy rzut oka za wiele się nie zmieniło. Nie pojawiły się, żadne nowe funkcje czy opcje. Wróciły dwie aplikacje do Galaxy Apps, których wcześniej brakowało oraz w niektórych miejscach menu systemu poprawiono kolorystykę. Dokładne oznaczenie wersji systemu to XXU1BNL9. Urządzenie niestety nadal posiada problemy z pełną płynnością interfejsu, szczególnie wtedy, kiedy zainstalujemy już trochę swoich aplikacji. Nieznacznie poprawiono wydajność, a użytkownicy informują też, że w popularnym AnTuTu Samsung Galaxy S5 osiąga rekordowy wynik blisko 47000 punktów. Pojawiają się także informacje o płynniejszym działaniu galerii i listy ostatnich aplikacji.

Ważną informacją jest fakt, że użytkownicy którzy do tej pory narzekali na aparat, który nie łapał poprawnie ostrości, zgodnie mówią, że wszystko wróciło do normy. Póki co nadal szukamy większych zmian. Jeśli na coś trafimy damy znać. Może Wasze urządzenia zachowują się jakoś nietypowo? Coś poprawiono w Waszym odczuciu? Zepsuto? Dajcie koniecznie znać.

źródło: własne
Dzięki wszystkim za info!

17 KOMENTARZE

 1. Przede wszystkim działa poprawnie aplikacja Facebook – przynajmniej u mnie na telefonie, dodatkowo przez noc bateria spadła o 2 procent, wiec bez jakiegokolwiek „Drainu”. Jest szybciej i sprawniej. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po kilku dniach.

   • Nie to jest z wolnego rynku zakupiony w saturnie. Przed vhwila zlapal mi aktualizacje i zaczal pobierac przez OTA ale w swrwusach pisza o paczce do pobrania ok 300MB a ta ktora mi sie pobiera wazt 927,48MB… hm

 2. Mam pytanie. Mam S5 w Plusie lecz włożyłem kartę od zagranicznego operatora, dostanę aktualizację gdy się pojawi w Plusie ?

 3. Jak na razie jest lipa z Lolipopem starsznie się wiesza długo otwierają sie aplikacje, galeria itp. niektóre apli wogole nie działają nawet te samsungowskie :/ telefon mam niebrandowany. Totalna katastrofa ten Lolipop albo totalna beta , a już miałem jedną atualizacje zaraz kilka dni po wgraniu lizaka i nadal jest jedna wielka lipa. Obiceli profil jeden i są teraz dwa jeden z dzwiękiem i wibracja natomiast w poprzedniej wersji była jeszcze opcja milczy która wyłaczala i dzwięki i wibracje co było idealnym rozwiązaniem .

 4. Nowy soft – i mam ochotę płakać!!!!!

  Ten najnowszy Android 5.0 jest beznadziejny! Wszystko mi się wiesza, telefon głupieje, tracą mi się zdobycze z gier, paski przewijania potrafią się zwiesić w połowie przesunięcia, aplikacje samoistnie się zwieszają…. ręce mi opadają. Galeria potrafi się ładować ładną chwilę, pokazując, że mam dosłownie zero fotek….
  Byłam zachwycona telefonem gdy miał starszego androida, a teraz mam ochotę wyrzuć go przez okno tak, jak z poprzednim Galaxy Ace….. Jak odinstalować to dziadostwo i zainstalować poprzedniego kitkata? ;(

  • Mam ten sam objaw, mam galaxy s5 telefon się zawiesza, strata niektórych przydatnych funkcji np. trybu cichego. Wcześniej przemieszczanie się pomiędzy aplikacjami było płynne, teraz oczekuje na włączenie przeglądarki około 5 sekund. Czekam na łatkę 5.0.1 może się polepszy!

 5. Zaktualizowałam dosłownie 10 minut temu i już chcę wrócić do starej wersji androida. Telefon zgłupiał szybko baterię mi zjadła nie podoba mi się kompletnie pasek powiadomień jest straszny -,-

 6. UWAGA na to g… LOLLIPOP mocno ogranicza funkcjonalność telefonu,
  wyłącza przydatne funkcje jak wyciszanie dzwonka w określonych
  godzinach, blokuje możliwość zapisywania plików z niektórych aplikacji
  na karcie itp.. mi to g…. załadowana w serwisie gdzie telefon znalazł
  się z powodu rozwarstwienia – odklejania się przedniej szybki… nie
  dość że straciłem wszystko co była w aparacie to zostałem na siłę
  uszczęsliwiony tym g…. według SAMSUNG nie ma możliwości legalnego
  powrotu do starego systemu….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj