Niebrandowany Samsung Galaxy S5 otrzymuje kolejną aktualizację w Polsce. Chociaż wersja systemu nie zmieniła się i nadal mamy Androida 5.0 Lollipop (nie 5.0.1), to trzeba przyznać, że jesteśmy w gronie szczęśliwców, którzy mogą jako pierwsi testować najnowszą wersję oprogramowania. Z jednej strony jesteśmy pierwsi, z drugiej to właśnie nasze urządzenia narażone są na największą liczbę błędów i nie ma co ukrywać „jesteśmy betą dla całego Świata”. Wiele rzeczy nadal nie chodzi tak jak powinno, ale przyjrzyjmy się co dokładnie zmieniło się w najnowszej wersji Androida 5.0 na Samsungu Galaxy S5.

Ciężko powiedzieć, że zmiany są kosmetyczne, bo paczka, którą możemy ściągnąć bezpośrednio za pomocą telefonu (OTA) nie jest mała. 300 MB to coś więcej niż drobne poprawki, chociaż na pierwszy rzut oka za wiele się nie zmieniło. Nie pojawiły się, żadne nowe funkcje czy opcje. Wróciły dwie aplikacje do Galaxy Apps, których wcześniej brakowało oraz w niektórych miejscach menu systemu poprawiono kolorystykę. Dokładne oznaczenie wersji systemu to XXU1BNL9. Urządzenie niestety nadal posiada problemy z pełną płynnością interfejsu, szczególnie wtedy, kiedy zainstalujemy już trochę swoich aplikacji. Nieznacznie poprawiono wydajność, a użytkownicy informują też, że w popularnym AnTuTu Samsung Galaxy S5 osiąga rekordowy wynik blisko 47000 punktów. Pojawiają się także informacje o płynniejszym działaniu galerii i listy ostatnich aplikacji.

Ważną informacją jest fakt, że użytkownicy którzy do tej pory narzekali na aparat, który nie łapał poprawnie ostrości, zgodnie mówią, że wszystko wróciło do normy. Póki co nadal szukamy większych zmian. Jeśli na coś trafimy damy znać. Może Wasze urządzenia zachowują się jakoś nietypowo? Coś poprawiono w Waszym odczuciu? Zepsuto? Dajcie koniecznie znać.

źródło: własne
Dzięki wszystkim za info!